Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Łodzianin - niezależna strona Łodzi: imprezy, wydarzenia i koncery Łódź 2024, festiwale w Łodzi, zapowiedzi, premiery, dziś w Łodzi

Koncert metalowy: WOOLTURA

Data publikacji: 2023-10-05
W Łodzi wystapią cztery polskie zespoły z bardzo szerokiego pogranicza gatunków: deathcore, death metal, modern metal, electronic metalcore, djent.

 

Ten koncert to uczta obfitująca w nowoczesne, bardzo mocne brzmienie przepełnione pięknymi melodiami. Bedą to IAMONE, Heresy Denied, Sewer Dwellers i Awakeness. To odmiany metalu dla koneserów i prawdziwych wyznawców extremalnie ostrego i ciężkiego rocka.


Kilka słów o wykonawcach:

IAMONE (Łódź) - Technical, Electronic, Modern Metal / Djent
IAMONE to zespół, który dostarcza dawkę muzyki na ekstremalnie nisko strojonych gitarach, ze skomplikowanymi polirytmami i pięknymi melodiami. To połączenie elementów muzyki filmowej, syntezatorów cyberpunkowych, harf, dzwonków, chórów, orkiestr i wielu innych nietypowych instrumentów, które nadają ich brzmieniu wyjątkowy charakter. Ich muzyka wywodzi się z szerokiego spektrum gatunków muzycznych, od alternatywnego rocka, synthwave i cyberpunk po progresywny metal, metalcore i djent. Dzięki temu tworzą nowoczesne brzmienie, które przyciąga słuchaczy z różnych muzycznych podziemi.
Od momentu debiutu z albumem z 2018 roku, IAMONE dzielili scenę z takimi zespołami jak The Contortionist i Shokran, zdobywając tytuł najczęściej streamowanego zespołu w Polsce, z przekroczeniem 2 milionów streamów w styczniu 2023 roku.
Pod koniec 2022 roku album "INTO THE SEA FULL OF TEARS" został uznany za jedno z najlepszych wydawnictw tego roku przez portal rockemetalnews.pl i RockMetalShop. Znalazł się wśród takich artystów jak Meshuggah, Polyphia, Decapitated, Korn, Rammstein i Behemoth.
W sierpniu 2023 roku, zespół wydał specjalną edycję albumu "THE LIFE CODE - REBORN" z okazji piątej rocznicy debiutanckiego albumu "The Life Code". Wydawnictwo to jest szczególne, ponieważ IAMONE zaprosili 10 wybitnych polskich wokalistów metalcore'owych z aktywnych zespołów do udziału w tym specjalnym wydaniu. Dzięki temu zespół stał się pierwszym polskim zespołem z gatunku modern metal/core/djent, który dokonał takiego przedsięwzięcia.


Heresy Denied (Poznań) - Deathcore
Heresy Denied, powstałe w 2011 roku, to poznańska grupa muzyczna, która wykonywa progresywny deathcore. Ich muzyka łączy nowoczesną odmianę death metalu z metalcorem oraz elementami djentu. W swojej twórczości nawiązują do czołowych przedstawicieli gatunku progresywnego metalu, a także kapel, które zdefiniowały nowy kierunek tego gatunku. Ich muzyka charakteryzuje się blastami, potężnymi breakdownami, skomplikowanymi riffami, momentami akustycznymi, masywnymi partiami gitarowymi i brutalnymi wokalami. Heresy Denied dzieliło scenę z takimi zespołami jak Thy Art Is Murder, Lorna Shore, Suicide Silence, TesseracT, Fallujah, Vader, Antigama, My Autumn, Within Destruction oraz Traitors.
Początek formularza

 

Sewer Dwellers (Kraków) - Symphonic Deathcore/Death Metal
Sewer Dwellers to młody zespół z Krakowa utożsamiający świeże spojrzenie na nowoczesną mieszankę Deathcore’u oraz Death Metalu z elementami symfonicznymi, inspirowaną takimi kapelami jak Thy Art Is Murder, Fit For An Autopsy czy Behemoth. Nazwa zespołu pochodzi od angielskiego zwrotu używanego do określenia mieszkańców kanałów pod Bukaresztem, żyjących na wygnaniu od 1989 roku. Pomysł na założenie zespołu został zapoczątkowany przez Grześka (Gitara) i Tomka (Gitara i Bas). Z czasem skompletowali skład i pod koniec 2019 roku wypuścili debiutancki album 'Fate of a Maggot'. Podczas okresu pandemicznego nastąpił szereg zmian osobowych. Kamil (Void of Sympathy) dołączył jako perkusista a Kuba (ex-Posthumous) zastąpił jako wokalista Filipa (Mentally Blind), który nadal współpracuje z zespołem sesyjnie lecz skupia się głównie na swoim macierzystym projekcie. Obecnie zespół pracuje nad wydaniem nowego materiału w formie singli. Pierwszy z nich to ‘The Cassandra Complex’, który jest dostępny na wszystkich serwisach streamingowych od 10 listopada 2022 roku wraz z klipem!


Awakeness (Kraków) - Deathcore
Awakeness powstało w 2019 roku i jest zespołem, który przyjmuje nowoczesne podejście do muzyki heavymetalowej, bez ograniczeń w inspiracjach. Ich muzyka to szeroko rozumiany metal, w którym wyraźne są wpływy deathcore'u i black metalu. W swoim dorobku posiadają dwie EP, w tym wydaną w 2022 roku "Meadows."
Przełom 2022/2023 roku przyniósł zmiany w składzie zespołu, w tym nowego wokalistę. Premiera ich najnowszego singla "Empty Shells" miała miejsce 1 sierpnia 2023 roku, i jest to pierwszy utwór nagrany w nowym składzie.

 

 

 

Kiedy: 2023-10-21 19:00
Gdzie: Wooltura ul. Wólczanska 40/42

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Sakura Festival w Łodzi

Kiedy: 2024-02-24 - 2024-02-25

18. Międzynarodowe Triennale Małe Formy Grafiki

Kiedy: 2023-10-26 - 2024-02-04

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca