Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Kolory Polski 2023 - Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej

Kolory Polski Program

Data publikacji: 2023-07-08
  Trwa 24. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. O inauguracji już pisaliśmy, czas na przedstawienie pełnego programu cyklu letnich koncertów, na których w małych miastach i miasteczkach regionu łódzkiego słychać wartościową muzykę  wykonywaną przez łódzkich artystów.  

8 lipca 2023, 19.00 WARTA
scena plenerowa przed klasztorem oo. bernardynów, ul. Klasztorna 9

Wykonawcy:
Tekla Klebetnica w składzie:
Anna Czupryn – skrzypce, śpiew
Zygmunt Czupryn – akordeon
Stanisław Dudek – bas
Julius Csik – cymbały węgierskie, instrumenty perkusyjne
Adam Jakubiec – klarnet i instrumenty pasterskie

W programie koncertu utwory stanowiące połączenie tradycyjnego folkloru z elementami muzyki cygańskiej, klasycznej i jazzu 

9 lipca 2023, 19.00 BEŁDÓW
kościół pw. Wszystkich Świętych, Bełdów 39

Wykonawcy:
Aleksander Dębicz – fortepian
Michał Żak – flety, cymbały

Program:
Chopin. Szymanowski. Źródła – muzyka Fryderyka Chopina i Karola Szymanowskiego w autorskich opracowaniach Aleksandra Dębicza i Michała Żaka

15 lipca 2023, 19.00 MAURZYCE
kościół pw. św. Marcina na terenie Łowickiego Parku Etnograficznego

Wykonawcy:
Zespół SEKUNDa w składzie:
Dorota Błaszczyńska-Mogilska – skrzypce, skrzypce barytonowe, looper, śpiew
Wiola Jakubiec – skrzypce, skrzypce barytonowe, piszczałki pasterskie, bęben, śpiew

Trio smyczkowe w składzie:
Karolina Matuszkiewicz – skrzypce, fidel płocka, śpiew
Weronika Mońka-Chwała – skrzypce, śpiew
Agata Jonczak – wiolonczela, śpiew

W programie koncertu kompozycje autorskie Doroty Błaszczyńskiej-Mogilskiej i Wioli Jakubiec: „16/11”, „Tchnienie”, oraz tradycyjne pieśni z Beskidów i Spiszu w autorskim opracowaniu, m.in. „Groniczek”, „Jurgów”, „Serdecko”, „Świeci miesiąc”

16 lipca 2023, 19.00 CZERNIEWICE
kościół pw. św. Andrzeja Apostoła, ul. Południowa 1

Wykonawcy:
Zespół Symetrio w składzie:
Marcin Jabłoński – akordeon
Adam Potera – akordeon
Krystian Saciłowski – akordeon
Jakub Kotowicz – perkusja

W programie koncertu oryginalne opracowania przebojów muzyki klasycznej na trzy akordeony i autorskie kompozycje zespołu

22 lipca 2023, 19.00 DĄBROWA koło WIELUNIA
kościół pw. św. Wawrzyńca, ul. św. Wawrzyńca 19

Wykonawcy:
Piotr Domagała – gitara jazzowa
Marek Toporowski – klawesyn

W programie koncertu kompozycje Piotra Domagały: „Gawra”, „Matoha”, „Zdarivej”, „Raindrops” „Seria FC”, „Horizon”, „Ribbon Blue”, „Waltz no. 1” oraz Ryszarda Borowskiego: „Cubanos”

23 lipca 2023, 19.00

ROZPRZA
kościół pw. Nawiedzenia NMP, ul. Rynek Piastowski 23

Wykonawcy:
Natalia Fomenko – organy
Natalia Chmilewska – dyrygentka
Zespół Partes (Ukraina)

W programie koncertu utwory Dymytrija Tuptały, Mykoły Dyleckiego i innych kompozytorów ukraińskiego baroku

29 lipca 2023, 19.00 PRZEDBÓRZ
kościół pw. św. Aleksego, ul. Kościelna 1

UROCZYSTY KONCERT Z OKAZJI 600-LECIA NADANIA ŁODZI PRAW MIEJSKICH

Wykonawcy:
Bartosz Izbicki – prowadzenie zespołu, lira korbowa, fidel, portatyw, wirginał 
Zespół Muzyki Dawnej „Jerycho” w składzie:
Alicja Sulkowska, Paweł Szczyciński, Maciej Królikowski, Mateusz Grzyb, Tomasz Jarnicki, Łukasz Kalisz, Stanisław Szczyciński, Rafał Kanowski – śpiew

W programie koncertu utwory religijne wykonywane w Polsce w XV wieku

30 lipca 2023, 18.00 WOLBÓRZ
scena plenerowa w parku przy Pałacu Biskupów Kujawskich, ul. Frycza Modrzewskiego 107

Wykonawcy:
Gospel Joy & Joanna Kołaczkowska

W programie koncertu m.in. „Kwiaty wiosenne”, „Aniele leć”, „Whatever You Want”, „Jesus Promised”, „On obmył mnie”, „Take Me Back”, „I Belive I Can Fly”, „I Smile”, „Freedom”

5 sierpnia 2023, 19.00 MAKOWISKA
kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Radomszczańska 56/62

Wykonawcy:
Adam Tański – organy
Karol Lipiński-Brańka – skrzypce

Program:
Prezentacja organów (improwizacje na temat tańców polskich)
Grażyna Bacewicz – Kaprys polski
Robert Schumann – Lebhaft z cyklu Cztery szkice na fortepian pedałowy op. 58 nr 3
Tor Aulin – „Cztery akwarele”
Adam Tański – Mazurek na organy i skrzypce (prawykonanie)

6 sierpnia 2023, 19.00 SIERADZ
bazylika kolegiacka pw. Wszystkich Świętych, ul. Kolegiacka 11

Wykonawcy:
Róża Wilczak – altówka
Robert Fender – wiolonczela
Marek Głowacki – dyrygent
Orkiestra Kameralna Polish Camerata 

Program:
Henryk Czyż – „Czyścibut” (prawykonanie)
Tomasz Kiesewetter – Koncert altówkowy D-dur (prawykonanie)
Tomasz Kiesewetter – Koncert wiolonczelowy D-dur (prawykonanie)

12 sierpnia 2023, 19.00 ŻARNÓW
kościół pw. św. Mikołaja, ul. Szkolna 12

Wykonawcy:
Wojciech Niedziółka – skrzypce
Paweł Przytocki – dyrygent
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

Program:
Bogdan Pawłowski – Polonez nr 1
Zygmunt Noskowski – II Symfonia c-moll „Elegijna”
Henryk Wieniawski – I Koncert skrzypcowy fis-moll op. 14

13 sierpnia 2023, 19.00 ZADZIM
scena plenerowa w parku Dereniowy Skarb, Zadzim 62

Wykonawcy:
Bogna Band w składzie:
Bogna Dulińska – instrumenty klawiszowe
Małgorzata Domańska – skrzypce
Aleksandra Strasińska – flet
Zuzanna Niedzielak – klarnet
Arkadiusz Płaziuk – wiolonczela
Sylwester Masłoń – kontrabas
Piotr Papierski – instrumenty perkusyjne

Program: 
Fryderyk Chopin – Mazurek a-moll op. 68 nr 2
Mark Summer – „Julie-O”
Louis-Claude Daquin – „Kukułka”
Johann Sebastian Bach – Badinerie z II Suity orkiestrowej h-moll BWV 1067
Johannes Brahms –  V Taniec węgierski
Béla Kovács – „Hommage á Giora Feidman”
Astor Piazzolla – „Fuga y Mysterio”
Grigoraș Dinicu – „Pacsirta”
Zdeněk Fibich – „Poemat”
Ennio Morricone – „Cinema Paradiso”
John Williams – „Cantina Band” („Star Wars”)

Chuck Mangione – „Children of Sanchez”
Zequinha de Abreu – „Tico-Tico no fubá” 

19 sierpnia 2023, 19.00 ROGÓW
scena plenerowa w Arboretum Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, ul. Leśna 5b

Wykonawcy:
Zespół The ThreeX w składzie:
Krzysztof Kokoszewski – skrzypce
Jacek Stolarczyk – skrzypce
Jacek Obstarczyk – fortepian

W programie autorskie kompozycje zespołu inspirowane muzyką klasyczną, filmową i rockową

20 sierpnia 2023, 19.00 ZDUŃSKA WOLA–KARSZNICE
kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Sylli 1

Wykonawcy:
Zespół młodzieżowy Scholares Minores pro Musica Antiqua pod kierunkiem Danuty i Witolda Danielewiczów

W programie koncertu europejska muzyka epok renesansu i baroku

26 sierpnia 2023, 19.00 TUM
archikolegiata pw. NMP Królowej i św. Aleksego, Tum 8

Wykonawca:
Sławomir Jaskułke – fortepian „bananowy”

W programie koncertu autorskie kompozycje Sławomira Jaskułke z płyt „Moments”, „Sea”, „The Son”, „Music on Canvas”

27 sierpnia 2023, 19.00 ŁÓDŹ 
Sala Koncertowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Wykonawcy:
Artur Koza – przygotowanie chóru, dyrygent
Kwartet smyczkowy
Chór FŁ i soliści

Program:
Pieśni ludowe z regionu łódzkiego we współczesnych opracowaniach (prawykonania):
Zuzanna Falkowska – „Z tamtej strony wody dziewcyna stojała”
Jacek Sykulski – „Tam na polu krzyż”
Zuzanna Falkowska – „Ta corno chmurecka”
Jacek Sykulski – „A uśnijze mi, uśnij”
Marcin Wawruk – „Suita włościańska”

Wykonawcy:
Chuhei Iwasaki – dyrygent

Chór i Orkiestra Symfoniczna FŁ

Program:
Gary Guthman – „Fantazja łódzka” (prawykonanie z okazji 600-lecia nadania Łodzi praw miejskich)

Na wszystkie koncerty poza koncertem finałowym -  wstęp wolny

Ceny biletów na finał - od 43 PLN do 70 PLN

 

 

 

 

 

 
Kiedy: 2023-08-26 19:00
Do kiedy: 2023-08-27 19:00
Gdzie: Województwo łódzkie

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łódź Design Festival 2024

Kiedy: 2024-05-21 - 2024-05-26

JUWENALIA 2024 Uniwersytet Łódzki i UMED

Kiedy: 2024-05-08 - 2024-05-10

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca