Optymistyczna kampania edukacyjna z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu
Data publikacji: 2008-10-10
Jak można odnaleźć w sobie radość, gdy towarzyszy nam ból? Te i inne kwestie rozstrzygane będą w ramach obchodów Światowego Dnia Reumatyzmu w Polsce. Już 10 października rozpocznie się ogólnopolska kampania „Myśl pozytywnie – terapia optymizmem”, która prowadzona jest w ramach wieloletniego przedsięwzięcia firmy Lama Gold - „Szlachetne zdrowie”. Wykłady autorytetów w dziedzinie reumatologii, warsztaty śmiechoterapii czy radosnego snu, to tylko nieliczne z aktywności, które będą odbywały się przez ponad miesiąc w 10 miastach Polski. Pomysłodawcą oraz organizatorem kampanii jest firma Lama Gold oraz Uniwersytety Trzeciego Wieku. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Reumatologiczne.
- Reumatyzm jest pojęciem wieloznacznym, dziś używanym tylko potocznie lub umownie. W rzeczywistości mamy do czynienia z wieloma nieraz bardzo różnymi chorobami. Łączy je występowanie bólów i zaburzenia funkcji układu ruchu. Przyczyna większości z nich nie jest znana, stąd leczenie sprawia wiele trudności i jest często niesatysfakcjonujące. Współczesny człowiek mniej boi się śmierci, bardziej inwalidztwa i dyskomfortu życia, jaki może powodować ból. Leczenie musi być adekwatne do potrzeb i sytuacji. Oprócz farmakologicznych rozwiązań warto jest mieć na uwadze, jak wielką rolę w leczeniu odgrywa optymizm - powiedział prof. dr hab. Stefan Mackiewicz – opiekun merytoryczny wydarzenia.
- Nie ma znaczenia wiek czy płeć, na bóle reumatyczne uskarża się co czwarty Polak. Każdego roku z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu w większości krajów prowadzone są działania, które mają na celu zwiększanie świadomości istnienia chorób reumatycznych oraz sposobów zapobiegania i łagodzenia skutków. W tym roku chcieliśmy również Polakom umożliwić zaangażowanie się w ten temat, serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w kampanii i optymistycznego spojrzenia na życie – powiedziała Ewa Smuszkiewicz Prezes Zarządu Lama Gold.
Światowy Dzień Reumatyzmu obchodzony jest każdego roku w październiku, jako wydarzenie mające na celu zwrócenie szczególnej uwagi na problem chorób reumatycznych. Wpisując się w przewodnie hasło „Think positive”, jednocześnie mając na uwadze jak ważne dla osób dotkniętych chorobami układu ruchu jest optymistyczne patrzenie na życie, firma Lama Gold we współpracy z Uniwersytetami Trzeciego Wieku przygotowała kampanię edukacyjną „Myśl pozytywnie – terapia optymizmem”.
W 10 miastach Polski odbędą się eventy z udziałem autorytetów w dziedzinie reumatologii oraz psychologów. Spotkania podzielone będą na 2 części – merytoryczną oraz praktyczną. Uczestnicy imprezy będą mieli okazję wysłuchania wykładu dotyczącego sposobów zapobiegania i zwalczania chorób układu ruchu. Dla słuchaczy przygotowano również warsztaty: śmiechoterapii „Śmiać się może każdy”, „Sen, a radość o poranku” – jak spać gdy boli, oraz inne atrakcje.
Cykl eventów będzie pierwszym etapem wieloletniego przedsięwzięcia „Szlachetne zdrowie”. W celu kontynuacji komunikacji dla osób zainteresowanych tematyką zdrowia, w tym także reumatologii przewidziano działania wspierające m.in. portal społecznościowy www.szlachetnezdrowie.eu, który ruszy już w październiku.
Około 9 mln. Polaków cierpi na dolegliwości reumatyczne. Trzy razy częściej są to kobiety niż mężczyźni. Do najczęstszych schorzeń należy artoza, czyli choroba zwyrodnieniowa stawów. Ma ją niemal 3 miliony z nas. Na reumatoidalne zapalenie stawów cierpi blisko pół miliona Polaków.
Harmonogram spotkań:
Lublin 10.10
15:00 Instytut Politologii plac Litewski 3, sala 110
Prof. dr hab. Leszek Szczepański
Łódź 15.10
16:30, Collegium Anatomicum, ul. Narutowicza 60
Dr n. med. Jolanta Lewandowicz
Wrocław 16.10
12:00, ul. Dawida 1
Dr n. med. Jerzy Świergot
Szczecin 20.10
15:30 i 17:00, sala Bogusława na Zamku Książąt Pomorskich
Prof. dr hab. Marek Stefan Brzosko
Olsztyn 23.10
15:00, Aula Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego
Dr n. med. Jadwiga Świksz - Gniadek,
Poznań 25.10
9:00, Aula Uniwersytecka
Dr n. med. Michał Skalski
Koszalin 29.10
17:00, Politechnika Koszalińska sala 101
Prof. Stefan Mackiewicz
Bydgoszcz 29,30.10 i 06.11
16:00, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
oraz (6.11) Instytut Psychologii
Dr n. med. Stefan Sadkiewicz
Gdynia 28.10
14:00, Dom Rzemiosła, ul. 10-tego Lutego 33
Prof. dr hab. Stefan Mackiewicz
Kielce Listopad
Dr n. med. Józef Gawęda
Dalszych informacji udzielają:
Małgorzata Sowińska
Consultant&AConsulting
ul. Wielka 20 61-755 Poznań tel./fax +48 61 852 22 83
kom. +48 600 670 108
e-mail: ms@qaconsulting.pl www.qaconsulting.pl
Elżbieta Bartkowiak – Lipiec
Menedżer Działu Public Relations
Lama Gold ul. Wszystkich Świętych 4 a61 - 843 Poznań tel. 061 6477572, fax 061 6477524 kom. 601577339
e-mail: elzbieta.bartkowiak@lamagold.pl
www.lamagold.pl
Informacje o Lama Gold:
Lama Gold jest liderem na rynku pościeli wełnianej. Firma rozpoczęła swoją działalność w 1991 roku w Poznaniu. Obecnie Lama Gold to 12 biur regionalnych, 2 siedziby w Poznaniu oraz ponad 400 pracowników i współpracowników.
Lama Gold wypracowała indywidualne metody sprzedaży swoich produktów na terenie całego kraju. Nie posiada sklepów, hurtowni, pośredników. Jedynym łącznikiem pomiędzy producentem a Klientem jest prelegent-doradca. Zestawy pościeli dystrybuowane są wraz z pełną i rzetelną informacją o pochodzeniu, klasie jakości, składzie surowcowym produktów, a przede wszystkim o ich rehabilitacyjno-leczniczych walorach.
Podstawową misją Lama Gold jest propagowanie idei zdrowego snu poprzez upowszechnianie najwyższej jakości pościeli wełnianej jako najlepszego produktu do spania.
Lama Gold od lat współpracuje ze specjalistami oraz autorytetami z dziedziny medycyny dbając o najwyższą jakość oferowanych produktów, które wpisane zostały do Rejestru Wyrobów Medycznych. Pościel wełniana Lama Gold otrzymała liczne certyfikaty potwierdzające jej rehabilitacyjno-lecznicze właściwości.
Brak komentarzy