Łódzkie Targi Edukacyjne cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających – co roku odwiedza je ponad 13 tys. młodzieży, która stoi przed wyborem dalszej drogi kształcenia.
W ramach Targów prezentowana jest szeroka oferta ponadgimnazjalnych szkół publicznych i prywatnych, uczelni wyższych z całego kraju oraz placówek zajęć pozaszkolnych.
Już po raz drugi do udziału w targach zapraszani są pracodawcy, którzy współpracują lub są zainteresowani współpracą ze szkołami w zakresie praktycznego kształcenia zawodowego uczniów w celu wykształcenia kadr o ściśle sprecyzowanej wiedzy i
umiejętnościach.
Celem Salonu Pracodawcy jest ścisłe powiązanie szkół zawodowych z przedsiębiorcami, tak aby dostosować ofertę kształcenia do potrzeb rynku pracy i przede wszystkim pokazać jakie zawody dają gwarancję zatrudnienia i dobrej pracy po ukończeniu szkoły.
Nowością tegorocznej edycji będzie prezentacja nowoczesnych, multimedialnych rozwiązań wspomagających procesy edukacyjne.
Firmy posiadające w swojej ofercie środki i pomoce dydaktyczne nowej generacji zaprezentują innowacyjne rozwiązania w ramach Salonu Innowacyjna Szkoła.
Dopełnieniem oferty Salonu będzie konferencja pt. Edukacja multimedialna we współczesnej szkole.
Łódzkie Targi Edukacyjne w 2016 r. rozszerzą swój zakres o Akademię Smyka - strefę dedykowaną rodzicom, którzy chcą zaplanować edukację swoich dzieci już od najmłodszych lat.
W ramach Salonu Akademia Smyka zaprezentują się publiczne i prywatne przedszkola, kluby malucha placówki mające w swojej zajęcia dodatkowe dla najmłodszych.
Jak co roku Targom towarzyszyć będzie bogaty program konferencji skierowanych do grona nauczycielskiego, przygotowanych we współpracy z Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego.
Kiedy:17-18 Marca 2016 r
Gdzie:Hala Expo-Łódź











Brak komentarzy