Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Tag: wystawy

Ostatnie dni! Jeszcze tylko do 4 lutego trwa ekscytująca wystawa główna 18. Międzynarodowego Triennale Małe Formy Grafiki, Polska – Łódź 2023, organizowana w Galerii Willa. To wyjątkowa okazja, aby zanurzyć się w fascynujący świat grafiki warsztatowej i odkryć prace 386 artystów z 44 krajów! Wśród prezentowanych dzieł znajdują się wyróżnione Medalem Honorowym prace takich artystów jak Juan Alberto Arjona (Argentyna), Agnieszka Mazek (Polska), Zdzisław Olejniczak (Polska), Joanna Paljocha (Polska), Margret Sander (Niemcy), Alexander Todorov (Francja), Anna Trojanowska (Polska), Anne-Marie Wittek (Belgia), Jacek Zaborski (Polska) i Majla Zeneli (Niemcy).
Kiedy:: 2023-10-26
W Galerii „Politechnika" swoją twórczość zaprezentuje dziesięć artystek tworzących Grupę Plus Minus. Zaprezentowane zostaną prace pokazujące indywidualny charakter twórczości każdej z nich, ich odmienne wizje sztuki i różne osobowości. Zapraszamy miłośników sztuki i wrażliwych na piękno do odwiedzenia tej wyjątkowej wystawy.
Kiedy:: 2024-01-24
Oprowadzania, warsztaty, gra terenowa, ciekawe spotkania, otwarta muzealna Pracownia Konserwacji, która na co dzień nie jest dostępna, to wszystko czeka na łodzian w czasie świętowania 219. Urodzin Ludwika Geyera razem z Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi! Nie zabraknie także tortu. Wszystko to w sobotę, 6 stycznia, w Białej Fabryce.  
Kiedy:: 2024-01-06
Sprawdź wystawy stałe w łódzkich muzeach
Kiedy::
Z okazji setnej rocznicy urodzin Jerzego Nowosielskiego Muzeum Sztuki angażuje się w upamiętnienie jednego z najbardziej fascynujących polskich artystów XX wieku. W celu podkreślenia znaczenia twórczości Nowosielskiego, skupia się na dwunastu latach, które malarz spędził w Łodzi, tworząc wyjątkowy okres dojrzewania artystycznego w latach 1950–1962. To właśnie w tym czasie Nowosielski osiągał pierwsze sukcesy, odkrywał swoje zdolności scenograficzne i rozpoczynał pracę nad monumentalnym malarstwem sakralnym. Niezwykle aktywnie uczestniczył również w formowaniu artystycznego środowiska łódzkiego.
Kiedy:: 2023-10-11
Vincent van Gogh to artysta doceniony dopiero po śmierci. Tak często dzieje się z twórcami niezwykle awangardowymi, przełamującymi wszelkie konwenanse i wyznaczone tory nie tylko w sztuce, ale i w życiu. Urodzony w 1853 roku w Holandii, uważany jest za twórcę postimpresjonizmu. Krążące legendy o własnoręcznie obciętym z miłości do prostytutki uchu, czy opinie o nadużywaniu absyntu dodają życiu twórcy posmaku skandalu. Vincet van Gogh był w istocie postacią fatalną i nieszczęśliwą. Zmarł w wieku 37 lat, popełniając samobójstwo. Któż nie zna jego dzieł? Czy jest chociaż jedna wrażliwa osoba na świecie, która nie uległa fascynacji jego obrazami i malarskimi wizjami? Teraz jego dzieła ukażą nam się w sposób zupełnie ekscytujący. Multimedialna wystawa 'VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition' wciąga, pochłania i kompletnie zmienia nasze wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu galerii i muzeów.
Kiedy:: 2023-03-24
Hasłem FŁ4K 2022 jest jedno z najcieplejszych słów języka polskiego: bliscy. Kim są bliscy nam ludzie i co stanowi o tej bliskości? Bliscy geograficznie, bo wspólnie zamieszkujący niewielki obszar, którego problemy są wspólnymi problemami, a ulice wspólnym tłem codziennego życia. Oddychając tym samym powietrzem, dzieląc troski o dostępność szpitali, liczbę przedszkoli, awarie tramwajów, zbliżamy się nieuchronnie. Czy zamieszkując to samo miasto jesteśmy sobie bliscy na tyle, by tworzyć i celebrować wspólnotę? Bliscy historycznie, bo łączy nas historia, którą co roku upamiętniamy; zbliża też wszystko to, co codzienne, realne, praktycznie istotne. Bliscy są zatem i łodzianie zamieszkujący miasto od pokoleń, i mieszkający na tej samej ulicy przybysze z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Wietnamu, Hiszpanii. Chcemy ich lepiej poznawać, wysłuchać, rozumieć.  
Kiedy:: 2022-09-09
W bibliotece Centralnego Muzeum Włókiennictw, warto odwiedzić dział Łodziana - niezwykle wartościowy księgozbiór w kontekście historii Łodzi i naszego województwa. Tematyka dzieł jest bardzo szeroka: poruszane są w nich kwestie historyczne, socjologiczne i gospodarcze, opisują rozwój ekonomiczny, demograficzny, architektoniczny, edukację i kulturę oraz życie polityczne Łodzi.
Kiedy::
Do 23 stycznia potrwa wystawa "Re-kompozycje przestrzeni" w galerii Re:Medium.
Kiedy:: 2022-01-01
 Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi zaprasza na kultowe neony.
Kiedy:: 2021-12-30
Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Radia Łódź, zaprezentowana została najnowsza wystawa Oddziału IPN w Łodzi pt. „Na fali... Historia radia w II Rzeczypospolitej”. Następnie aż do końca stycznia 2022 r. ekspozycję będzie można obejrzeć w siedzibie łódzkiej rozgłośni przy ul. Narutowicza 130.
Kiedy:: 2021-11-26
Galerii Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy Tomasza Kwiatkowskiego "Dziwię się". Gościem specjalnym będzie Janusz Hetman Klefemuty.  
Kiedy:: 2021-11-25

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Powitanie Wiosny - Klub WILLA

Kiedy: 2024-03-23

Vito Bambino koncert w Łodzi

Kiedy: 2024-04-18

Sakura Festival w Łodzi

Kiedy: 2024-02-24 - 2024-02-25

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca