Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy 2
img.php?id=7279 border=


Teatr CHOREA gorąco zaprasza na kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2018. Wyjątkowe wydarzenie kulturalne w łódzkim Art_Inkubatorze na koniec sierpnia!


Ładowanie...
Teatr między Słowami Festiwal RPS 2018 odbędzie się w dwa ostatnie weekendy wakacji, 24 - 26 sierpnia oraz 31 sierpnia - 2 września, w Art_Inkubatorze w Fabryce Sztuki w Łodzi.
Organizatorzy serdecznie zapraszają na spektakle, koncerty, warsztaty, wystawy, oraz spotkania z wybitnymi i niepokornymi twórcami, a także do współuczestnictwa w święcie teatru!

Idea
Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy jest jedynym festiwalem w Polsce, który w teatrze odrzuca podziały na gatunki i nurty, nie różnicuje artystów na zawodowców i amatorów, prezentując jednocześnie najciekawsze zjawiska teatralne, definiujące kulturową tożsamość współczesnego człowieka.

To tutaj, co dwa lata, spotykają się wybitni muzycy, ludzie tańca i mistrzowie słowa. Ci ostatni będą stanowić dominantę tegorocznej edycji – zatytułowanej „Teatr między Słowami”. W całkowicie odmiennych propozycjach spotkamy takich twórców jak Maja Komorowska, Irena Jun czy Mariusz Bonaszewski. Usłyszymy słowa Adama Mickiewicza, Isaaca Bashevisa Singera, Nikosa Kazantzakisa, Czesława Miłosza, Wisławy Szymborskiej i Zbigniewa Herberta. Posłuchamy pieśni tradycyjnych i muzyki eksperymentalnej. Zobaczymy spektakle, które wyznaczają nowe myślenie o teatrze, zacierają różnice między koncertem i misterium, widowiskiem i rytuałem. Wcielają słowo w ciało, a aktora w pieśń i ruch. Znaki teatralne zamieniają w sensy, a spotkania artystów z widzem w nadzieję.
Dzisiaj – w czasach wielkich napięć i zagrożeń – każda edycja Festiwalu Retroperspektywy konsekwentnie prezentuje znakomite dokonania światowego teatru, muzyki i tańca, które niosą olbrzymi ładunek humanizmu i wiary w człowieka – czyli tego, co jest teraz niezbędne by zgasić niebezpiecznie tlący się lont.
Tomasz Rodowicz
Dyrektor Artystyczny
Międzynarodowego Festiwalu Retroperspektywy

Program
Paweł Passini, Mariusz Bonaszewski, Paweł Janyst i D‘Roots Brothers, czyli neTTheatre w żywiołowym, jubileuszowym koncercie.
Master Class z mistrzyniami słowa - Mają Komorowską i Ireną Jun, oraz mistrzami tańca - Vortice Dance Company.
Uznane, zagraniczne wydarzenia teatralne i muzyczne: spektakl "Home 2.0." z Portugalii, spektakl "Lear. The Bastard's Story" z Izraela, spektakl "Z życia owadów" z Białorusi i koncert "Ascetica - Śpiewy z Krety" z Grecji.
Premiera spektaklu "2.0.4.5. Miniopera metafizyczna" Teatru CHOREA, w reżyserii Tomasza Rodowicza, w której artyści stawiają pytania o ludzką podmiotowość w czasach postludzkich.
Pokazy najnowszego spektaklu CHOREI dla najmłodszych i dorosłych widzów - "Rój. Sekretne życie społeczne", w reżyserii Janusza Adama Biedrzyckiego, opowiadającego barwną historię o królestwie pszczół.
"Bracia Polarnej Zorzy" - nowy i wzruszający koncert dla dzieci i dorosłych, stworzony wspólnie przez Teatr CHOREA i Teatr Figur z Krakowa.
Wspaniali zaproszeni goście: Zespół Trzy Dni Później z poetyckim koncertem "Pokój jej cieniom", Igor Gawlikowski z awangardowym koncertem "Słowa", Aurora Lubos z poruszającym spektaklem "Welcome/Witajcie" oraz monodram "Matka Makryna", w mistrzowskim wykonaniu Ireny Jun.

Pełny program festiwalu:
www.retroperspektywy.com/program/

Bilety
System rezerwacji oraz sprzedaży biletów i karnetów na wydarzenia festiwalowe rusza 1 sierpnia 2018.
Aby zarezerwować bilety na wydarzenia festiwalowe, należy wypełnić formularz, dostępny także na stwonie internetowej Festiwalu, w zakładce bilety.
Bilety na wydarzenia festiwalowe można zakupić online, za pośrednictwem portalu ewejsciowki.pl, lub w biurze Teatru CHOREA, po dokonaniu płatności gotówką.
Aby zarezerwować miejsca na warsztaty festiwalowe, należy przesłać zgłoszenie na adres: chorea.warsztaty@gmail.com.
Więcej informacji:
www.retroperspektywy.com/bilety/

Informacje
Pełne opisy wszystkich wydarzeń festiwalowych oraz wszystkie niezbędne festiwalowe informacje, w języku polskim i angielskim, znajdują się na stronie internetowej festiwalu: www.retroperspektywy.com/pl
www.facebook.com/retroperspektywy2018/
Organizatorzy zapraszają!

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca