Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Muzeum Kinematografii w Łodzi - sierpień
img.php?id=7282 border=


Brak planów na sierpień? W wolnej chwili odwiedź Muzeum Kinematografii. Organizatorzy przygotowali kilka wydarzeń, które mogą cię zainteresować w tym miesiącu.


Ładowanie...
Nadchodzące wydarzenia


Seans pod chmurką

W ramach Letniego Kinematografu Rozrywkowego 10 sierpnia o godzinie 21 na Starym Rynku w Łodzi pokażemy „Boską Florence” z Meryl Streep i Hugh Grantem w rolach głównych.
Zaskakująca historia Florence Foster Jankis jest potwierdzeniem tego, że najlepsze scenariusze pisze życie. Bogata filantropka, członkini nowojorskiej socjety lat 40. XX wieku, zakochana bez wzajemności w muzyce. Nie miała za grosz słuchu, za to w nadmiarze dobrych chęci i ambicji. Marzenia o muzycznej karierze zaczęła spełniać będąc dopiero po czterdziestce, na przekór wszystkim. Wzruszająca historia opowiedziana z empatią i humorem.

Weekend z Polańskim

Roman Polański to jeden z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych na świecie polskich reżyserów. Z okazji 85. urodzin Artysty zapraszamy do Kinematografu na pokazy specjalne w weekend 18 i 19 sierpnia.
W sobotę, 18 sierpnia o godz. 16.00 przypomnimy fenomenalne, nominowane do Oscara w 10 kategoriach, Chinatown (1974) z Jackiem Nicholsonem w roli głównej.
W niedzielę, 19 sierpnia o godz. 17.00 wyświetlimy film dokumentalny Roman Polański: moje życie, który, poprzez osobiste wypowiedzi artysty, jest próbą sprostowania nieprawdziwych wersji jego życiorysu powielanych w kilkudziesięciu wydanych na Zachodzie książkach.
Obie projekcje poprzedzi pokaz etiudy studenckiej Wiktora Grodeckiego Portret artysty z czasów młodości, która jest wyjątkowym reportażem z pobytu Romana Polańskiego w Szkole Filmowej w 1980 roku.
bilet 12 zł

W zbiorach Muzeum Kinematografii znajduje się około 400 plakatów do filmów Romana Polańskiego, wydanych na całym świecie, od Japonii po Argentynę. Kolekcja zachwyciła prestiżowy magazyn amerykański „The Hollywood Reporter”, który w 2015 roku poświęcił jej artykuł.
W 2009 roku Muzeum Kinematografii przygotowało wystawę „Roman Polański. Aktor. Reżyser”. Prezentowane materiały pochodziły z archiwum Romana Polańskiego i jego przyjaciół: Gene Gutowskiego, Andrzeja Kostenki oraz Andrzeja Wajdy. Na wystawę składały się unikatowe zdjęcia reżysera, w tym werki ukazujące Polańskiego przy pracy – zarówno w roli reżysera, jak i aktora, a także jego zdjęcia prywatne, dokumenty oraz plakaty filmowe. Wystawa prezentowana była m.in. w Gdyni, Berlinie, Pradze, Londynie, Rio de Janeiro, São Paulo Toronto, Budapeszcie.
Kolejną wystawę poświęconą Romanowi Polańskiemu Muzeum Kinematografii przygotowało w 2015 roku. Zaprezentowano na niej znajdujące się w naszej kolekcji plakaty filmowe. Znalazły się na niej m.in. plakaty wielkoformatowe z Japonii, Argentyny, Brazylii, Izraela, Australii, USA, Meksyku czy Francji. Wystawę można było oglądać m.in. na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.

Czwartki z animacją

Zapraszamy dzieci w wieku 9 – 13 lat na kreatywne warsztaty z animacji poklatkowej Tu Stacja ANIMACJA! Spotykamy się w wakacyjne czwartki w samo południe w Muzeum Kinematografii.
Jak zrobić film animowany? Gdzie szukać inspiracji? Od czego zacząć? Na kreatywnych warsztatach dzieci mają szansę samodzielnie, krok po kroku, stworzyć własny film.

Muzeum Kinematografii zaprasza!

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca