Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Musicalowy finał w Altanie - 26.08
img.php?id=7314 border=


„Zielona Łódź” Zarządu Zieleni Miejskiej w Łodzi oraz łódzka Akademia Muzyczna zapraszają na ostatni w tym roku wakacyjny koncert w Altanie w Parku Źródliska I. Uwielbiane przez Łodzian koncerty niestety dobiegają już końca, jednak ten ostatni występ będzie wielkim finałem, który Łódź zapamięta na długo.


Ładowanie...
Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 26 sierpnia, rozpoczynając się tradycyjnie o godz. 17.00. Piosenki i songi z kultowych musicali takich, jak Cabaret, Cats, The Sound of Music, Les Miserables, Rent czy Sweeney Todd zaprezentują utalentowane studentki specjalności musical: Martyna Henke i Marta Kosiorek. Przy fortepianie towarzyszyć im będzie pianista i aranżer Krzysztof Jaszczak.

Wszystko co dobre szybko się kończy. Zgodnie z tą znaną maksymą w mgnieniu oka minęły prawie całe wakacje, a wraz z nimi dobiega końca cykl „Letnich Koncertów w Altanie”. Ostatni z nich będzie swoistą wisienką na torcie, bowiem w repertuarze artystów znajdą się evergreeny ze znanych i lubianych przez chyba wszystkich miłośników muzyki musicali. Zabrzmią kultowe Mein Herr i Money, Money z musicalu Cabaret, które na dobre zagościły w świadomości szerszej publiczności głównie za sprawą ekranizacji Boba Fosse’a, z oscarowymi kreacjami Lizy Minnelli i Joela Greya. W dobry nastrój wprowadzi słuchaczy piosenka The Sound of Music ze sztuki o tym samym tytule, którą w filmowej adaptacji wykonywała Julie Andrews. Z kolei piosenka On My Own (Les Miserables) opowiadająca o nieodwzajemnionej miłości poruszy serca melomanów nutą pełną melancholii i tkliwości. W podobne tony uderzy piosenka Memory z musicalu Cats śpiewana przez postać Grizabelli, kiedyś pięknej kocicy, która obecnie jest cieniem siebie sprzed lat. Piosenka jest nostalgicznym wspomnieniem jej wspaniałej przeszłości i marzeniem o nowym życiu. Wykonywały ją m.in. Elaine Paige, Barbra Streisand czy Céline Dion. Ponadto usłyszeć będzie można piosenki i songi solo i w duecie z musicali Rent, Bonnie & Clyde, Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street, Miss Saigon, Chaplin, Funny Girl, The Greatest Showman i Hercules. Program zapowiada się niezwykle atrakcyjnie i bogato, zatem każdy poczuje się usatysfakcjonowany.

A program ten wykonają artyści związani z łódzką uczelnią muzyczną. Krzysztof Jaszczak, który zasiądzie przy fortepianie, ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi na Wydziale Instrumentalnym (fortepian) oraz dyrygowanie przy Wydziale Wychowania Muzycznego. Podczas studiów rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Łodzi, gdzie od 1995 roku zatrudniony był na stanowisku kierownika muzycznego. Napisał w tym okresie muzykę do dwóch spektakli oraz aranżacje do sześciu spektakli kabaretowych. W połowie lat 90-tych rozpoczął współpracę z Wojciechem Kępczyńskim – prekursorem musicalu w Polsce. Współpracował z Teatrem "ROMA", Łódzką Piwnicą Artystyczną „Przechowalnia”. Obecnie zatrudniony jest w swej rodzimej uczelni oraz realizuje projekty w wielu teatrach w Polsce jako kompozytor oraz realizator spektakli muzycznych. Podczas koncertu zaśpiewają dwie młode utalentowane artystki. Martyna Henke to studentka II roku studiów magisterskich na kierunku musical i choreografia Akademii Muzycznej w Łodzi. Działa również jako aktorka Teatru Logos oraz Łódzkiej Agencji Koncertowej. Może pochwalić się angażem do obsady nowej produkcji Macieja Pawłowskiego o przygodach Dorotki i Czarnoksiężnika z Krainy Ozz. Marta Kosiorek przed szerszą publicznością zadebiutowała w 2009 roku, jako solistka oratorium Pieśni Jerozolimskie. W dalszych latach występowała pod banderą łódzkiej grupy Skupkultury. Współpracowała z Orkiestrą Symfoniczną SONUS, Filharmonią w Rybniku, European Gospel Choir czy Zespołem Perkusyjnym Żyrardowskie Uderzenie. Była związana z warszawskim Teatrem Pijana Sypialnia oraz Śródmiejskim Teatrem Muzycznym. Obecnie jest studentką drugiego roku studiów licencjackich Akademii Muzycznej w Łodzi na kierunku musical i choreografia.

„Letnie Koncerty w Altanie” | program koncertu 26 sierpnia pt. „Piosenka jest dobra na… (koniec)!”
wykonawcy:
• Martyna Henke – wokal
• Marta Kosiorek – wokal
• Krzysztof Jaszczak – fortepian

program:
• The Sound of Music z musicalu The Sound of Music
muz. Richard Rodgers, sł. Oscar Hammerstein II
• Mein Herr z musicalu Cabaret
muz. John Kander, sł. Fred Ebb, tłum. Wojciech Młynarski
• Money, Money z musicalu Cabaret
muz. John Kander, sł. Fred Ebb, tłum. Wojciech Młynarski
• On My Own (Sama tak) z musicalu Les Miserables
muz. Claude-Michel Schönberg, sł. Alain Boublil, tłum. Daniel Wyszogrodzki
• Take Me or Leave Me z musicalu Rent
muz. i sł. Jonathan Larson
• How ‘Bout a Dance? z musicalu Bonnie & Clyde
muz. Frank Wildhorn, sł. Don Black
• That's What You Call a Dream z musicalu Bonnie & Clyde
muz. Frank Wildhorn, sł. Don Black
• The Worst Pies in London z musicalu Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street
muz. i sł. Stephen Sondheim, tłum. Daniel Wyszogrodzki
• The Movie in My Mind z musicalu Miss Saigon
muz. Claude-Michel Schönberg, sł. Alain Boublil, Richard Maltby Jr.
• (When It) All Falls Down z musicalu Chaplin
muz. i sł. Christopher Curtis
• Memory (Pamięć) z musicalu Cats
muz. Andrew Lloyd Webber, sł. Thomas Stearns Eliot, tłum. Daniel Wyszogrodzki
• Macavity: The Mystery Cat (Makiawel – Kot Złoczyńca) z musicalu Cats
muz. Andrew Lloyd Webber sł. Thomas Stearns Eliot, tłum. Daniel Wyszogrodzki
• I'm the Greatest Star z musicalu Funny Girl
muz. Jule Styne, sł. Bob Merrill
• Almost There z filmu animowanego The Princess and the Frog
muz. i sł. Randy Newman
• Zero to Hero (Nie zero, a heros) z musicalu Hercules
muz. Alan Menken, sł. David Zippel, tłum. Filip Łobodziński
• Never Enough z musicalu The Greatest Showman
muz. i sł. Banj Pasek i Justin Paul
• Let Me Be Your Star z serialu musicalowego Smash
muz. Marc Shaiman, sł. Marc Shaiman i Scott Wittman

Organizatorzy „Letnich koncertów w Altanie”:
Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodz

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca