Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Łodzianin - niezależna strona Łodzi: imprezy, wydarzenia i koncery Łódź 2024, festiwale w Łodzi, zapowiedzi, premiery, dziś w Łodzi

Warsztaty i wydarzenia w Muzeum Kinematografii

Data publikacji: 2018-11-19
WARSZTATY STOP STALKING

W sobotę 24 listopada o godzinie 14.00, w przeddzień Światowego Dnia Przeciwko Przemocy, zapraszamy na warsztaty STOP STALKING w ART INKUBATORZE w Fabryce Sztuki przy ul. Tymienieckiego 3.
Inicjatywa społeczna, non profit, zorganizowana przez Katarzyną Dacyszyn, była ofiarę stalkera, która prawie straciła życie, z rąk swojego oprawcy, w głośnym ataku w sądzie w sierpniu 2016 roku.

Celem wydarzenia jest uświadomienie czym jest stalking, jak groźny może być, jak rozpoznać stalking, jak się przed nim chronić, jak postępować kiedy do niego dochodzi, jak szukać pomocy? Wydarzenie odbędzie się celowo w przeddzień Światowego Dnia Przeciwko Przemocy i traktowane jest przez organizatorkę Katarzynę Dacyszyn jako głośny społeczny sprzeciw dla przemocy, obsesji i nienawiści.
Wydarzenie współtworzenie jest przy okazji Festiwalu Filmowego „Człowiek w zagrożeniu”.

Program wydarzenia społecznego STOP STALKING.

14.00 Katarzyna Dacyszyn otwarcie wydarzenia.
Opowiem moją historię. Opowiem dlaczego postanowiłam zorganizować akcję Stop Stalking i przedstawię prelegentów.
14.15 emisja krótkiego filmu dokumentalnego TVN o stalkingu. ok.20min,
15.00 wystąpienie Pani Jagny Piwowarskiej prawniczki, która przedstawi definicję stalkingu wg polskiego prawa, opowie co należy zrobić, będąc dotkniętym stalkingiem, jakie przysługują nam prawa, jakie mamy narzędzia, czym możemy się bronić?
15.30 wystąpienie pana Adama Straszewicza- psychologa kryminalnego, który przedstawi profil psychologiczny stalkera, opowie czym się kieruje stalker, jak należy lub nie należy reagować, przedstawi sytuację psychiczną ofiary i poradzi jak radzić sobie z nękaniem, jak groźne może być, jaki ma wpływ na ofiarę, gdzie szukać pomocy?
16.00 krótka przerwa
16.10 Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej opowiedzą czym są dowody obciążające w przypadku zgłaszania naruszenia prawa w oparciu o art.190a kk, 107 kw, jak zbierać materiał dowodowy, co należy, czego nie należy robić, w jaki sposób złożyć zeznania aby zostać właściwie zrozumianym i doprowadzić do wszczęcia postępowania, na co zwrócić uwagę. A także jak wygląda procedura dochodzeniowa, ile trwa, jakie są jej etapy.
17.00 Kurs samoobrony dla kobiet prowadzony przez Elinę Tonevę pierwszą w Polsce kobietę-instruktorkę walki wręcz w technice Krav Maga. Podczas zajęć na macie, będzie można nauczyć się rozpoznawać i unikać zagrożeń, a także reagować w zagrożeniu bezpośrednim. Na trening samoobrony zalecamy wygodny strój oraz obuwie na płaskiej podeszwie, najlepiej sportowe.
Przez cały czas wydarzenia, funkcjonariusze Wojewódzkiej Komendy w Łodzi, będą służyć indywidualną poradą, w ustronnym komfortowym miejscu, gdzie ofiara przestępstwa, będzie mogła przedstawić swoją historię i uzyskać pomoc i poradę.
Wstęp bezpłatny

ELEMENTARZ WYTWÓRNI FILMÓW OŚWIATOWYCH
W ramach 28. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu zapraszamy w sobotę 24 listopada o godzinie 15 na promocję książki „Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych” autorstwa Michała Dondzika, Krzysztofa Jajko i Emila Sowińskiego.
24 listopada o godz. 15 w Muzeum Kinematografii odbędzie się spotkanie z autorami publikacji, którzy pokażą wybrane przez siebie produkcje WFO.

„Idea książki Elementarz Wytwórni Filmów Oświatowych wyrasta z podzielanego przez jej autorów przekonania, iż poznawcze odkrycie w dziedzinie filmoznawstwa niekoniecznie musi być tożsame z opisywaniem fenomenu zupełnie nieznanego. Kluczowe znaczenie dla wytworzenia nowej, a zarazem wartościowej wiedzy ma raczej zastosowanie kompleksowej procedury badawczej, a także sięgnięcie po pomijane wcześniej materiały źródłowe oraz zasoby filmowych archiwów. Mówiąc krótko, zdecydowaliśmy się na napisanie tej książki, ponieważ we wcześniejszych publikacjach na temat WFO brakowało nam pewnych nazwisk, tytułów filmów, a przed wszystkim całościowego spojrzenia na działalność i dorobek tej jakże ważnej dla polskiej kultury filmowej instytucji” (fragment wstępu)

SŁAWOMIR GRÜNBERG. CZŁOWIEK Z KAMERĄ

W ramach 28. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu zapraszamy w sobotę 24 listopada o godzinie 13.30 do Art Inkubatora na promocję książki „Sławomir Grünberg. Człowiek z kamerą” oraz na spotkanie z bohaterem i autorką publikacji – Barbarą Grünberg.
Sławomir Grünberg jest reżyserem, producentem i operatorem, laureatem nagrody EMMY, absolwentem Wydziału Operatorskiego i Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi. W 1980 roku za Niedzielę zdobył nagrodę za najlepszy film szkolny na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Po ukończeniu studiów, w 1981 roku wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych. Zrealizował blisko 50 dokumentów, w tym: Fenceline: A Company Town Divided, Perecowicze, Szkolna modlitwa, Społeczność w stanie wojny, Portrety emocji, Karski i władcy ludzkości. Jest także autorem zdjęć dwóch filmów nominowanych do Oscara: Legacy oraz Sister Rose’s passion.

„Sławomir Grünberg jest idealistą. Wierzy, że można naprawiać świat. Wierzy w działanie rozumu i idei. W serce zapadły mu ideały i wartości pionierskiej Ameryki. Nie zabiega o pieniądze i karierę. Korzysta z amerykańskiej wolności po to, by móc robić filmy niemające szans na komercyjny sukces, na popularność. Filmy trudne, podejmujące kwestie drażliwe i niejednoznaczne. Niepokojące” – pisała Maria Kornatowska, wybitna krytyczka filmowa.

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

15. edycja ŁDZ DUB CLUB

Kiedy: 2024-03-23

Powitanie Wiosny - Klub WILLA

Kiedy: 2024-03-23

Vito Bambino koncert w Łodzi

Kiedy: 2024-04-18

Sakura Festival w Łodzi

Kiedy: 2024-02-24 - 2024-02-25

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Wygraj bilety do Kina Charlie!
Kiedy: 2023-08-01 00:00:00 - 2024-08-01 23:55:00

Obserwuj nas
Współpraca