Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Rośliny w tradycji świąt Bożego Narodzenia - wystawa
img.php?id=7421 border=


W związku ze zbliżającymi się najpiękniejszymi w polskiej tradycji Świętami Bożego Narodzenia Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę, jak co roku poświęconą roślinom towarzyszącym nam podczas tych wyjątkowych, rodzinnych Świąt.


Ładowanie...
Ogród Botaniczny zaprasza na wystawę „ROŚLINY W TRADYCJI ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”, która odbywać się będzie w sali wystawowej budynku administracyjnego Ogrodu przy ul. Retkińskiej 39/65, dniach 6-16 grudnia w godzinach 9.00-17.00.

Zanim zasiądziemy do tradycyjnej Wigilii będziemy ozdabiać nasze świąteczne drzewka, okna, stoły, drzwi. Zamiast kupić gotowe dekoracje możemy wykonać je sami. Dla siebie bądź w prezencie. W takie ozdoby tchniemy nieco naszego serca, troski, uwagi. Warto do tworzenia świątecznych dekoracji użyć naturalnych, roślinnych materiałów znalezionych podczas spaceru. Niech wystawa będzie dla Państwa inspiracją.
Na wystawie będzie można podziwiać tradycyjne i nowoczesne stroiki, ozdoby, dekoracje i aranżacje wykonane z wykorzystaniem drzew iglastych, gałęzi i gałązek, szyszek, nasion, liści, źdźbeł i innych elementów roślinnych. Podczas wystawy będzie można zainspirować się przygotowanymi dekoracjami, a nawet nauczyć się je tworzyć samemu, z dziećmi czy wnukami. Niech naturalne, wykonane własnoręcznie dekoracje ozdobią nasz świąteczny dom w te wyjątkowe Święta.

Wystawie towarzyszyć będą:
• 8 grudnia (sobota) godz. 12.00-14.00 i 15.00-17.00
WARSZTATY ROBIENIA STROIKÓW ŚWIĄTECZNYCH - warsztaty prowadzone przez pracowników Ogrodu Botanicznego w Łodzi
• 9 grudnia (niedziela) godz. 15.00-17.00
WARSZTATY „ŚWIĄTECZNY DECOUPAGE” - warsztaty prowadzone przez pracowników Ogrodu Botanicznego w Łodzi
• 9 grudnia (niedziela) godz. 12.00
PRELEKCJA „Pachnące Święta Bożego Narodzenia, czyli lecznicza moc aromaterapii” - prowadzi dr Ewa Kuchowicz, Ogród Botaniczny w Łodzi
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc , na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy pod nr telefonu 42 688 44 20, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.
W dniu 9 grudnia wystawie towarzyszyć będzie kiermasz świątecznych rozmaitości.
Serdecznie zapraszamy wszystkich Państwa.

Na wystawę wstęp wolny.

Organizatorzy zapraszają!

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas


Współpraca