Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Bałkański sylwester prawosławny czyli DOČEK NOVE GODINE // 11.01
img.php?id=7444 border=


Sylwester już raz przeżyliśmy. Dla tych, którym jednak zabawy było za mało, aby oficjalnie powitać 2019 rok, klub Format przygotował jeszcze jedną imprezę - sylwester prawosławny w bałkańskim stylu!


Ładowanie...
BAŁKAŃSKI SYLWESTER PRAWOSŁAWNY czyli DOČEK NOVE GODINE 2018/2019 by Warsaw Balkan Madness
Bałkańska Potupajka / Warsaw Balkan Madness POWRACA

Niedługo po sylwestrowej nocy, my będziemy świętować Nowy Rok ponownie! Tradycją stało się, że Sylwester Bałkański to najbardziej szalona impreza roku – w iście BAŁKAŃSKIM stylu. Łączymy się z naszymi Prawosławnymi braćmi i świętujemy jeszcze raz – tym razem (prawie) według kalendarza juliańskiego. Ta kultowa impreza od kilku lat gromadzi wierną rzeszę fanów muzyki i kultury bałkańskiej, a także osoby prawosławne żyjące w Polsce. Otworzymy szampany, zedrzemy gardła od śpiewania i podeszwy od tańczenia.

Kiedy: Piątek, 11 stycznia 2019 godz. 21:00
Gdzie: Klub Format, Tymienieckiego 3

Co spotkamy na imprezie?
- Nowa DUŻĄ przestrzeń postindustrialna (klub Format, Art_Inkubator)
- Cygańska ORKIESTRA TRĘBACZY Fanfara Transilvania z Rumunii
- DJ Balkan Valkan z Macedonii
- Warsaw Balkan Madness (Special NYE Set)
- w barze bałkańskie przysmaki: RAKIJA & tradycyjny BUREK
- pokazy TAŃCÓW bałkańskich oraz orientalnych
- impreza PRZEBIERANA – konkurs z nagrodami na najlepsze przebranie!

DRESS-CODE
Sylwester to wyjątkowa noc, więc poza dekoracjami stwórzmy wyjątkowy klimat przebierając się! Dajcie się ponieść fantazji

Temat:
GIPSY KINGS & QUEENS – suknie i chusty, złote zęby i łancuchy, cyganeczki i cigani mafia!

Fanfara Transylvania to orkiestra rodowitych cygańskich muzyków z rumuńskiej wioski Cugir leżącej w malowniczej Transylwanii, kojarzonej na całym świecie z hrabią Draculą.
Członkowie Fanfar z Transylwanii, zgodnie z tradycjami romskiego grania, są braćmi lub kuzynami z licznych rodzin muzycznych.
Na koncercie Fanfare de Transylvanie będziemy mogli poczuć prawdziwego ducha Bałkanów i przez chwilę znaleźć się na bałkańskim weselu lub ludowej szalonej zabawie.

Większość twórczości zespołu to tradycyjne utwory przekazywane z pokolenia na pokolenie (folklor cygański i rumuński), silnie zakorzenione w tradycji mołdawskiej oraz saksońsko-transylwańskiej i siedmiogrodzkiej. W repertuarze koncertowym mają oprócz tego także utwory znane z filmów Emira Kusturicy, a także ogólnobałkańskie hity spopularyzowane w świecie przez Gorana Bregovica.

Organizatorzy zapraszają na dobrą zabawę!

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca