Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Pewnym krokiem poprzez różne kultury - 3 różne jarmarki
img.php?id=7547 border=


Tradycyjnie przed świętami Łodzianie mogą zaczerpnąć inspiracji podczas Jarmarku Wielkanocnego. Poza tym tuż obok - na rynku Manufaktury zagościły tej wiosny 2 inne jarmarki - azjatycki oraz włoski.


Ładowanie...
Od Tybetu do Podhala

Na gości Manufaktury czekają aż trzy jarmarki! Na wielkanocnym można kupić nie tylko regionalne przysmaki na świąteczny stół, ale także rękodzieło i upominki. W tym roku wystawcy mają przemiłych sąsiadów – równolegle trwają jeszcze dwa targi. Na jarmarku włoskim wystawcy z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii oferują przysmaki regionalne słonecznej Italii a w centralnej części rynku zaprasza targ azjatycki. Jarmark Wielkanocny na stałe wpisał się w krajobraz przedświątecznej Manufaktury. W ponad dwudziestu domkach można kupić tradycyjne smakołyki na wielkanocny stół: wędliny z domowej wędzarni i chleby za zakwasie, nabiał i sery – owcze, kozie i krowie, czy przetwory z owoców i warzyw oraz miody. Tradycyjnie wielbicieli słodyczy zapraszamy na chałwę turecką i kołacz węgierski. W ofercie jarmarku znalazły się m.in. witraże, dekorowane drewno, haft ręczny, ręcznie malowane chusty, apaszki, szale, obrazy na naturalnym jedwabiu, malarstwo na szkle, wazony i obrazki, galanteria skórzana: ręcznie szyte i malowane torby. Można tu znaleźć także świąteczne upominki, m.in. biżuterię czy dekoracje wielkanocne, a szukając prezentu „na zajączka” dla dzieci warto zatrzymać się przy domku oferującym puzzle 3D. Jarmark będzie otwarty w godzinach 12 – 20, a w handlowy weekend od godziny 10. Tegoroczny jarmark rozpocznie się 4 kwietnia i potrwa do 19 kwietnia (Wielki Piątek).

ManuMasala, czyli jarmark azjatycki

W egzotyczne klimaty przeniosą gości Manufaktury wystawcy jarmarku azjatyckiego, który rozpocznie się w piątek (5.04.). Weźmie w nim udział ponad pięćdziesięciu wystawców z Indii, Tybetu czy Nepalu, którzy oferują wyroby rękodzielnicze (rzeźby czy szkatułki na biżuterię, figurki słoni i inne dekoracje. Na targu znajda się też meble, regionalne produkty, odzież, dodatki, specjały urodowe). Wszystko w unikatowym indyjskim stylu na rynku, w godzinach funkcjonowania Manufaktury. Podczas jarmarku odbędą się również pokazy tańca, pierwsze już w piątek (5.04) od godziny 15 do 20, w programie między innymi taniec brzucha, Latino Show i Salsa. W sobotę i niedzielę pokazy będą się odbywały od 12 do 20 o pełnych godzinach. Do poniedziałku do piątku (8-11.04) pokazy zaplanowano w godzinach od 15 do 20 - tutaj poza tańcami Latino będzie też można podziwiać prawdziwy Bollywood Show. Jarmark będzie czynny codziennie od 10 do 20 i potrwa do 15 kwietnia.

A może po włosku?

Belissimo! Delizioso! Va bene! – te i inne włoskie okrzyki będzie można usłyszeć już od czwartku (04.04) gdy na rynek Manufaktury zjadą ulubieńcy gości Manufaktury – sprzedawcy jarmarku Fiere del Gusto&buon Gusto. Amatorzy śródziemnomorskich wiktuałów, będą mogli wybierać spośród 400 wyrobów z rodzinnych, małych przedsiębiorców z kilku regionów słonecznej Italii, w tym z Toskanii, Sycylii, Sardynii, Lacjum, Apulii. Na fanów kuchni śródziemnomorskiej będzie czekać między innymi ponad 50 rodzajów makaronów, oryginalne włoskie sery, sycylijskie oliwy z oliwek i inne produkty, które pomogą przenieść się – przynajmniej podniebieniu – do słonecznej Italii. Smakosze kupią tu produkty, bez których trudno wyobrazić sobie włoskie gotowanie: parmezan, oryginalną mozzarellę i ricottę. Wielbiciele słodyczy znajdą tu włoskie precelki taralli, nugat torrone, a także tradycyjne desery, m.in. równie kuszące, co kaloryczne obłędne cannoli, które najlepiej opisać, jako zwinięte w rurki faworki nadziewane kremem! Naprawdę trudno im się oprzeć! Włoski jarmark na rynku Manufaktury potrwa do 15 kwietnia.

Źródło: Manufaktura

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca