Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Spotkanie z Scheiblerami - spacer - 13 kwietnia
img.php?id=7549 border=


W sobotę, 13 kwietnia, o godzinie 10 zapraszamy na spotkanie z Scheiblerami. Zbiórka pod kaplicą grobową Scheiblerów na części ewangelickiej Cmentarza Starego w Łodzi przy ulicy Ogrodowej.


Ładowanie...
Kolejne Spotkanie z Scheiblerami odbędzie się nietypowo poza siedzibą Muzeum Kinematografii.
W związku z przypadającą tego dnia rocznicą śmierci Karola Scheiblera Muzeum Kinematografii do wspólnego zwiedzania kaplicy grobowej rodu. Zbiórka przed kaplicą, w części ewangelickiej Cmentarza Starego w Łodzi przy ulicy Ogrodowej.

Spacer, przygotowany we współpracy z Fundacją na Rzecz Ratowania Kaplicy Scheiblera, poprowadzi Elżbieta Pędziwiatr – łódzka przewodniczka.

Nagrobna kaplica-mauzoleum znajduje się na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi, w jego ewangelicko-augsburskiej części. Jest jednym z największych dzieł architektury cmentarnej na świecie oraz świadectwem bezprecedensowego w skali światowej rozwoju Łodzi w XIX wieku. W całej Europie wzniesiono zaledwie kilka budowli dorównujących klasą łódzkiemu mauzoleum! Podczas spaceru dowiemy się wielu ciekawostek o rodzie Scheiblerów oraz o historii budowy grobowca.

Podczas spotkania zakupić będzie można w zamian za datki na rzecz Fundacji otrzymać publikację na temat kaplicy autorstwa prof. Krzysztofa Stefańskiego – przewodniczącego Rady Fundacji na Rzecz Ratowania Kaplicy Scheiblera.

Wstęp wolny

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca