Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Majowe premiery w kinie Charlie
img.php?id=7577 border=


Kino Charlie nie próżnuje! Sprawdźcie jakie premiery filmowe czekają nas w maju.


Ładowanie...
PREMIERY KINA CHARLIE

TRANZYT
reż. Christian Petzold
dramat, Francja, Niemcy 2018, 101'

We Francji trwa inwazja nazistowska, a wojska są tuż przed Paryżem. W ostatniej chwili Georg ucieka z miasta i kieruje się do Marsylii. Dla bezpieczeństwa mężczyzna przejmuje tożsamość zmarłego pisarza, którego dokumenty posiada, w tym wizę umożliwiającą wyjazd do Meksyku. W oczekiwaniu na statek wywożący uchodźców z Francji Georg poznaje Marie, poszukującą swojego zaginionego męża - człowieka, pod którego podszywa się jej nowy znajomy.

JEAN-LUC GODARD. IMAGINACJE
reż. Jean-Luc Godard
dramat, Francja, 2018, 85'

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Każdy z rozdziałów to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu.


WYDARZENIA

POKAZ PRZEDPREMIEROWY:
SŁODKI KONIEC DNIA
4 maja, godz. 20:00
BILETY: 24 / 20 zł

SŁODKI KONIEC DNIA
reż. Jacek Borcuch
dramat, Polska 2019, 97'

Historia o miłości, tęsknocie i utraconych nadziejach. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria - polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

BRZDĄC | POKAZ Z MUZYKĄ NA ŻYWO
16 maja, godz. 19:00
BILETY: 12 zł


Za okazaniem specjalnego SMS'a z Klubu Charliego: wstęp bezpłatny
Jeżeli chcesz na kolejny pokaz odebrać bezpłatny bilet, zapisz się do Klubu Charliego w kasie Kina.
Muzykę na żywo do filmu dogra Alexandra Kędra - absolwentka Liceum Muzycznego i Akademii Muzycznej w klasie fortepianu, od lat specjalizująca się w improwizacji fortepianowej.

BRZDĄC
reż. Charlie Chaplin
dramat, komedia, niemy, USA 1921, 68'

Włóczęga znajduje podrzucone niemowlę, którego na próżno stara się pozbyć. Pięć lat później stanowią jedno serce i jedną duszę - chłopiec przejął aż do najdrobniejszego szczegółu nawyki swego opiekuna. Jeden kryje drugiego. Ale szczęście nie trwa długo, ponieważ matka, która tymczasem stała się sławną aktorką, chce odebrać dziecko. Charles próbuje pocieszać się marzeniem, ale rzeczywistość staje się nieomal piękniejsza od marzeń: matka przyjeżdża po dziecko i.. ojca, który przecież należy do szczęśliwej rodziny.

Więcej informacji: charlie.pl

CHARLIE KOCHA KOBIETY: GLORIA BELL
21 maja, godz. 20:00
BILETY: 20 / 18 zł
BILETY DLA PAŃ: 15 zł

W maju, jeszcze przed przerwą wakacyjną, przedpremierowo zaprosimy Panie na GLORIĘ BELL - najnowszy film Sebastián Lelio, laureata OSCARS® za FANATSTYCZNĄ KOBIETĘ w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W Glorii Bell, w głównych rolach zobaczymy: Julianne Moore oraz Johna Turturro.

GLORIA BELL
reż. Sebastián Lelio
dramat, komedia, romans, USA, Chile 2018, 102'

Gloria stara się żyć pełnią życia. Kiedy w jednym z nocnych klubów poznaje czarującego mężczyznę, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. Ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść o kobiecie, która czerpie z życia pełnymi garściami

25. FESTIWAL FILMOWY WIOSNA FILMÓW
17 - 19 maja
BILETY: 14 zł (na jeden film)
KARNET: 50 zł (na wszystkie filmy)

W trzeci weekend majowy, w Kinie Charlie odbędzie się jubileuszowa 25. Edycja WIOSNY FILMÓW. Widzowie, jak co roku, zobaczą filmy nagradzane i doceniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. W programie nie zabraknie premier, przedpremier oraz najgłośniejszych filmów sezonu.

Będzie można zobaczyć filmy pokazywane w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno czy San Sebastian. Przegląd zaprezentuje także tytuły nagrodzone lub nominowane do Europejskich Nagród Filmowych oraz Oscarów.

PEŁNY HARMONOGRAM PROJEKCJI: charlie.pl 10. PRZEGLĄD NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO

22 - 29 maja
BILETY: wstęp wg. cennika Kina Charlie danego dnia
KARNETY: 120 zł (na wszystkie filmy) / 60 zł (na 4 filmy)

Kino Charlie oraz Institut Français Pologne zaprasza na 10, jubileuszowy Przegląd Nowego Kina Francuskiego. W Łodzi, zapraszamy w dniach 22 - 29 maja na podróż po filmowej Francji. W programie znalazły się premiery i przedpremiery filmowe, filmy pokazywane na międzynarodowych festiwalach i te, które zdobyły nominacje i nagrody Cezara francuskiej Akademii Filmowej. Zaprezentujemy m.in. BÓL (reż. Emmanuel Finkiel) - adaptacja prozy Marguerite Duras, tegoroczny francuski kandydat do Oskarów; WYMARZONY (reż. Jeanne Herry), który otrzymał aż siedem nominacji do Cezarów, czy BÉCASSINE (reż. Bruno Podalydés) ciepła rodzinna komedia o na pozór nieporadnej guwernantce na podstawie kultowego francuskiego komiksu o tym samym tytule.
PEŁNY HARMONOGRAM PROJEKCJI: charlie.pl


STAŁE OFERTY PROMOCYJNE
ŚRODA I NIEDZIELA SENIORA W KINIE CHARLIE
BILETY 12 zł

NIEDZIELA SENIORA:
5 maja

12:20 Faworyta
13:20 Berlin, Barcelona
13:45 Maksymiuk. Koncert na dwoje
14:30 Miłość i miłosierdzie
14:45 Jean-Luc Godard. Imaginacje (premiera)
15:20 Wywiad z Bogiem
15:20 Anioł
16:25 Wszyscy wiedzą
16:30 Złodziejaszki

ŚRODA SENIORA:
8 maja

12:20 Faworyta
12:30 Jean-Luc Godard. Imaginacje (premiera)
14:00 Berlin, Barcelona
14:10 Wszyscy wiedzą
14:30 Miłość i miłosierdzie
16:00 Maksymiuk. Koncert na dwoje
16:30 Złodziejaszki

HAPPY HOUR: 9 maja,
bilety 12 zł

22:00 Anioł

Kino Charlie zaprasza!
ul. Piotrkowska 203/205, tel. 636 00 92
www.charlie.pl
charlie@kinosfera.pl

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca