Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Premiery w kinie Charlie
img.php?id=7588 border=


Oprócz licznych premier, kino Charlie przygotowało specjalną ofertę w ramach sobotniej Nocy Muzeów.


Ładowanie...
Od piątku, 17 maja, Kino Charlie zaprasza na 4 premierowe tytuły: TOLKIEN, PODWÓJNE ŻYCIE, ODDECH, ŁOWCY CZAROWNIC. Przygotowaliśmy również specjalna ofertę w ramach Nocy Muzeów w Łodzi (18/19 maja), w ramach nocnych pokazów filmowych zaprezentujemy – SALVADOR DALI. W POSZUKIWANIU NIEŚMIERTELNOŚCI, SERCE MIŁOŚCI, DEBIUTANCI oraz FABRYKA MUCHOŁAPEK. Wstęp na pokazy jest bezpłatny.

W maju oraz czerwcu w kinie zagoszczą przeglądy filmowe: 25. Wiosna Filmów, 10. Przegląd Nowego Kina Francuskiego, Weekend z 16. Millenium Docs Against Gravity czy Węgierska Wiosna Filmowa.
- PODWÓJNE ŻYCIE
- TOLKIEN
- ODDECH
- ŁOWCY CZAROWNIC

PODWÓJNE ŻYCIE
reż. Olivier Assayas
komedia, Francja 2018, 108'

Leonard, pisarz snobujący się na bycie offline, pragnie wydać kolejną powieść, będącą zapisem romansu z pewną aktorką. Jego wydawca, przystojny karierowicz Alain, odrzuca książkę, bo o wiele bardziej pasjonuje go teraz świat e-booków, a dokładnie atrakcyjna doradczyni do spraw digitalizacji. Alainowi umyka więc, że jego żona, marząca o ambitnej roli serialowa aktorka Selena spotyka się z pewnym pisarzem, którego partnerka także nie wie o zdradzie, bo jest zbyt zajęta ogarnianiem PR–u prowadzącego podwójne życie polityka…

TOLKIEN
reż. Dome Karukoski
biograficzny, dramat, USA 2019, 112’

Film ukazuje kluczowe lata życia młodego pisarza, który po śmierci matki trafia do szkoły z internatem, gdzie odnajduje przyjaźń, miłość i artystyczną inspirację wśród innych podobnych sobie indywidualistów. Gdy wybucha I wojna światowa, przetrwanie „braterstwa” staje pod znakiem zapytania, a zdobyte doświadczenia inspirują Tolkiena do napisania słynnego cyklu powieści o „Władcy pierścieni”.

ODDECH
reż. Simon Baker
dramat, Australia 2017, 115'

Lata siedemdziesiąte. Pikelet i Loonie dorastają w małej, spokojnej miejscowości na zachodnim wybrzeżu Australii. Każdą wolną chwilę po szkole spędzają szukając przygód i adrenaliny, nieustannie ze sobą rywalizując. Chłopcy zaprzyjaźniają się z podstarzałym i charyzmatycznym surferem Sando, który namawia ich do podejmowania coraz większego ryzyka.

ŁOWCY CZAROWNIC
reż. Raško Miljković
familijny, fantasy, przygodowy, Macedonia, Serbia 2018, 86’

Jovan ma dwa oblicza. W dzień jest nieśmiałym i zamkniętym w sobie chłopcem z niepełnosprawnością a w nocy przeistacza się w Cienia – nieustraszonego superbohatera. Gdy w klasie Jovana pojawia się nowa koleżanka – buntownicza i krnąbrna Milica - między dziećmi nieoczekiwanie rodzi się przyjaźń. Jovana i Milicę łączy wspólne wyzwanie: konieczność pokonania czarownicy, która opętała umysł ojca dziewczynki. W trakcie przygotowań do starcia z wrogiem, chłopiec uczy się pokonywać swoje słabości i być superbohaterem również za dnia.


NOCY MUZEÓW: FARBYKA MUCHOŁAPEK
_______________________________________________________________________________
- pokaz premierowy -
18 maja, godz. 20:00
wstęp bezpłatny

18 maja, na kilka godzin przed startem Nocy Muzeów w Łodzi, Kino Charlie zaprasza na premierowy pokaz filmu Andrzeja Barta – FABRYKA MUCHOŁAPEK. Pokazowi będzie towarzyszyć spotkanie z twórcami, reżyserem (Andrzej Bart) oraz autorem zdjęć (Rafał Wróblewski).

FABRYKA MUCHOŁAPEK
reż. Andrzej Bart
Polska, 120’

Film opowiada o okresie niezwykle ważnym dla historii miasta. Przybliża widzom na całym świecie wiedzę o getcie łódzkim, które przetrwało najdłużej w Europie. To do Łodzi przybyło ponad dwadzieścia tysięcy Żydów z Europy Zachodniej, a wśród nich prawnicy i tuzy nauki, o których mawiano w getcie: „Mamy na metr kwadratowy więcej potencjalnych noblistów niż reszta świata”. Były także siostry Franza Kafki i rodzina Zygmunta Freuda. Moment kiedy ci ludzie przymusowo zawitali do Łodzi jest momentem dla miasta szczególnym. Film o tym właśnie przypomina. Opowiada też o miłości, która nie mała szans.


NOC FILMÓW O SZTUCE W NOC MUZEÓW
18 maja, godz. 22:00
wstęp bezpłatny

Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi oraz Kino Charlie zapraszają na specjalne pokazy filmów o sztuce w ramach Nocy Muzeów w Łodzi. W ramach sobotnio-niedzielnej nocy, zaprezentujemy:
- głośny dokument o twórczości znakomitego surrealisty, Salvadora Dali (SALVADOR DALI. W POSZUKIWANIU NIEŚMIERTELNOŚCI),
- film o relacji Wojciecha Bąkowskiego a Zuzanny Bartoszek (SERCE MIŁOŚCI)
- autobiograficzną historię reżysera Mike’a Millsa (DEBIUTANCI), który jest przede wszystkim grafikiem.

HARMONOGRAM PROJEKCJI:
godz. 22:00 SALVADOR DALI. W POSZUKIWANIU NIEŚMIERTELNOŚCI
godz. 23:00 SERCE MIŁOŚCI
godz. 00:00 DEBIUTANCI

_______________________________________________________________________________
CHARLIE KOCHA KOBIETY: GLORIA BELL
21 maja, godz. 20:00
BILETY: 20 / 18 zł
BILETY DLA PAŃ: 15 zł

W maju, jeszcze przed przerwą wakacyjną, przedpremierowo zaprosimy Panie na GLORIĘ BELL – najnowszy film Sebastián Lelio, laureata OSCARS® za FANATSTYCZNĄ KOBIETĘ w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. W Glorii Bell, w głównych rolach zobaczymy: Julianne Moore oraz Johna Turturro.

GLORIA BELL
reż. Sebastián Lelio
dramat, komedia, romans, USA, Chile 2018, 102’

Gloria stara się żyć pełnią życia. Kiedy w jednym z nocnych klubów poznaje czarującego mężczyznę, nowy romans rozbudza w niej nadzieje na przyszłość. Ciepła, zabawna i wzruszająca opowieść o kobiecie, która czerpie z życia pełnymi garściami

_______________________________________________________________________________
25. FESTIWAL FILMOWY WIOSNA FILMÓW
17 – 19 maja
BILETY: 14 zł (na jeden film)
KARNET: 50 zł (na wszystkie filmy)

W trzeci weekend majowy, w Kinie Charlie odbędzie się jubileuszowa 25. Edycja WIOSNY FILMÓW. Widzowie, jak co roku, zobaczą filmy nagradzane i doceniane na najważniejszych światowych festiwalach filmowych. W programie nie zabraknie premier, przedpremier oraz najgłośniejszych filmów sezonu.
Będzie można zobaczyć filmy pokazywane w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlowych Warach, Locarno czy San Sebastian. Przegląd zaprezentuje także tytuły nagrodzone lub nominowane do Europejskich Nagród Filmowych oraz Oscarów. PEŁNY HARMONOGRAM PROJEKCJI: charlie.pl

_______________________________________________________________________________
10. PRZEGLĄD NOWEGO KINA FRANCUSKIEGO
22 – 29 maja
BILETY: wstęp wg. cennika Kina Charlie danego dnia
KARNETY: 120 zł (na wszystkie filmy) / 60 zł (na 4 filmy)

Kino Charlie oraz Institut Français Pologne zaprasza na 10, jubileuszowy Przegląd Nowego Kina Francuskiego. W Łodzi, zapraszamy w dniach 22 – 29 maja na podróż po filmowej Francji. W programie znalazły się premiery i przedpremiery filmowe, filmy pokazywane na międzynarodowych festiwalach i te, które zdobyły nominacje i nagrody Cezara francuskiej Akademii Filmowej. Zaprezentujemy m.in. BÓL (reż. Emmanuel Finkiel) – adaptacja prozy Marguerite Duras, tegoroczny francuski kandydat do Oskarów; WYMARZONY (reż. Jeanne Herry), który otrzymał aż siedem nominacji do Cezarów, czy BÉCASSINE (reż. Bruno Podalydés) ciepła rodzinna komedia o na pozór nieporadnej guwernantce na podstawie kultowego francuskiego komiksu o tym samym tytule.
PEŁNY HARMONOGRAM PROJEKCJI: charlie.pl

_______________________________________________________________________________
WEEKEND Z 16. MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY
31 maja – 2 czerwca
BILET: 14 / 12 zł
KARNETY: 72 zł (na wszystkie filmy) / 39 zł (na 3 filmy)

Na przełomie maja i czerwca, Kino Charlie oraz Millennium Docs Against Gravity zapraszają na Weekend z 16. Millennium Docs Against Gravity – największe święto kina dokumentalnego w Polsce! Prawie wszystkie z prezentowanych filmów mają na Festiwalu polskie premiery.

PEŁNY HARMONOGRAM PROJEKCJI: charlie.pl

_______________________________________________________________________________
STAŁE OFERTY PROMOCYJNE
ŚRODA I NIEDZIELA SENIORA W KINIE CHARLIE | BILETY: 12 zł
NIEDZIELA SENIORA: 19 maja
11:00 Miłość i miłosierdzie
11:00, 15:00 Podły, okrutny, zły
12:00 Złodziejaszki
12:50 Podwójne życie (premiera)
13:00 Słodki koniec dnia
13:30 Oddech (premiera)
15:45 Maksymiuk. Koncert na dwoje
16:00 Dzika grusza
17:10 Tolkien (premiera)

ŚRODA SENIORA: 22 maja
12:45 Podwójne życie (premiera)
12:50 Tolkien (premiera)
14:45, 16:50 Podły, okrutny, zły
15:00 Słodki koniec dnia

HAPPY HOUR: 23 maja, bilety 12 zł
22:00 Podły, okrutny, zły

____________________________________________________________________________________________
NADCHODZĄCE PREMIERY
od 24 maja
Gloria Bell
Wymarzony
Asako. Dzień i noc

od 31 maja
Panda i Banda
Magiczny Dywan
Sauvage
od 7 czerwca
Rocketman
Królowa Kier

_______________________________________________________________________________
PEŁNY REPERTUAR DOSTĘPNY NA STRONIE: WWW.CHARLIE.PL


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca