Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

MusicaLove popołudnie w Parku Źródliska
img.php?id=7667 border=


W każdą niedzielę w Parku Źródliska odbywają się letnie koncerty na które zaprasza Zarząd Zieleni Miejskiej.


Ładowanie...
Dwoje młodych wokalistów w najbliższą niedzielę wcielać się będzie w role Pięknej i Bestii, Bonnie i Clyde’a, Donny i Sama oraz wielu innych postaci ze świata musicalu. Wiktoria Boroś i Bartłomiej Dąbrowski – studenci Akademii Muzycznej w Łodzi, z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Jaszczaka zaprezentują duety i songi z musicali, takich jak „Król Lew”, „Mamma mia”, „My Fair Lady” czy „Nędznicy”. Tematem przewodnim utworów będzie, oczywiście, miłość. Organizatorzy zapraszają na „musicalove” popołudnie do Altany w Parku Źródliska I 18 sierpnia (niedziela). Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Na koncerty zapraszają: Zarząd Zieleni Miejskiej w ramach projektu „Zielona Łódź” i Akademia Muzyczna w Łodzi.
Koncert rozpocznie wykonanie duetu „Shadowland” z musicalu „Król Lew”. Wiktoria Boroś i Bartłomiej Dąbrowski wspólnie zaśpiewają następnie jeszcze kilka innych duetów. W rolach Donny i Sama wykonają „SOS” z musicalu „Mamma mia” z muzyką grupy ABBA, a wcielając się w Guy’a i Dziewczynę „Masz jeszcze czas” z musicalu „Once” (muz. Glen Hansard, Markéta Irglová). Na zakończenie koncertu zabrzmi fragment z musicalu „Bonnie&Clyde” Franka Wildhorna – „Ten świat zapamięta nas”. Z towarzyszeniem pianisty Krzysztofa Jaszczaka wokaliści wykonają także numery solowe. Wiktoria Boroś zaśpiewa: „Sto sposobów by chłop nam zwiał” z musicalu „Wonderful Town” (muz. Leonard Bernstein), „Out Here On My Own” z musicalu „Fame” (muz. Steve Margoshes) oraz „Czekaj no Higińszczaku” z musicalu „My Fair Lady” (muz. Frederick Loewe). Bartłomiej Dąbrowski interpretować będzie: „Aż po zmierzch” z musicalu „Piękna i Bestia” (muz. Alan Menken), „Put On a Happy Face” z musicalu „Bye Bye Birdie” (muz. Charles Strouse), „Where's the Girl” z musicalu „Scarlet Pimpernel” (muz. Frank Wildhorn) oraz „Gwiazdy” z musicalu „Nędznicy” (muz. Claude-Michel Schönberg).

Wiktoria Boroś i Bartłomiej Dąbrowski to studenci specjalności musical w Akademii Muzycznej w Łodzi. Wiktoria Boroś swoje pierwsze sceniczne kroki stawiała na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Brała udział w widowiskach takich jak „Toporem w serce” czy „Golem”, a także występowała z Orkiestrą Symfoniczną SONUS i European Gospel Choir. Bartłomiej Dąbrowski rozpoczął artystyczną karierę w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach, a obecnie kształci się wokalnie pod kierunkiem Briana Fentressa. Oboje z pozytywną recenzją zagrali w ubiegłym roku główne role w studenckim musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba?” (Żona i Józek). Czynnie uczestniczą w koncertach i spektaklach tematycznych organizowanych przez uczelnię. Pianista Krzysztof Jaszczak od początku swojej zawodowej drogi związany był z muzyką teatralną. Jeszcze podczas studiów rozpoczął współpracę z Teatrem Powszechnym w Łodzi, a w połowie lat 90. z Wojciechem Kępczyńskim – prekursorem musicalu w Polsce. Przez wiele lat związany był z Teatrem ROMA, w którym występował w charakterze pianisty, a także jako asystent kierownika muzycznego oraz jako drugi dyrygent.

Organizatorzy „Letnich koncertów w Altanie”:
Zielona Łódź → www.facebook.com/Zielonalodz
Akademia Muzyczna w Łodzi → www.facebook.com/akademiamuzycznalodz

„Letnie Koncerty w Altanie” | program koncertu 18 sierpnia pt. „MusicaLove popołudnie”
• Shadowland z musicalu Król Lew (muz. Mark Mancina, Lebo M)
• Aż po zmierzch z musicalu Piękna i Bestia (muz. Alan Menken)
• SOS z musicalu Mamma Mia (muz. Björn Ulvaeus, Benny Andersson)
• Masz jeszcze czas z musicalu Once (muz. Glen Hansard, Markéta Irglová)
• Sto sposobów by chłop nam zwiał z musicalu Wonderful Town (muz. Leonard Bernstein)
• Put On a Happy Face z musicalu Bye Bye Birdie (muz. Charles Strouse)
• Out Here On My Own z musicalu Fame (muz. Steve Margoshes)
• Zbigniew Wodecki – Z tobą chce oglądać świat (sł. Jonasz Kofta)
• Where's the Girl z musicalu Scarlet Pimpernel (muz. Frank Wildhorn)
• Czekaj no Higińszczaku z musicalu My Fair Lady (muz. Frederick Loewe)
• Gwiazdy z musicalu Nędznicy (muz. Claude-Michel Schönberg)
• Ten świat zapamięta nas z musicalu Bonnie&Clyde (muz. Frank Wildhorn)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca