Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Dzień Kobiet w Łodzi- Finisaż wystawy Łodzianki
Dzień kobiet to doskonała okazja i ostatnia szansa a to aby zapoznać się z wystawą łodzianki w Łódzkim Domu Kultury. ŁODZIANKI ATLAS PIĘKNA to 101 fotograficznych portretów kobiet związanych swoją aktywnością z Łodzią – artystek, działaczek, aktywistek, pisarek, influencerek, start-uperek, animatorek kultury i życia społecznego, a także innych kobiet, które swoją pracą tworzą to miasto.

Ładowanie...
To projekt o „siłaczkach” niosących na barkach to, co tworzy charakter postindustrialnej Łodzi. To projekt o pięknych kobietach, które stawiają czoła rzeczywistości, ubarwiając Łódź swoimi pomysłami, zaangażowaniem, sercem, uśmiechem, działaniem wychodzącym poza normy pracy i wielką pasją do tego miejsca.
ŁODZIANKI. ATLAS PIĘKNA to rzecz o kobietach i Łodzi. Każda z fotografowanych osób wybiera swoje miejsce, które stanowi tło podkreślające jej charakter, osobowość i działalność. To projekt zakładający stworzenie osobliwego Atlasu, w którym Piękno przejawia się na wielu płaszczyznach: jako estetyczny aspekt kobiecości, jako energia wynikająca z pracy twórczej i społecznej oraz jako miejski krajobraz będący inspiracją do życia i działania. Dzięki wykonaniu aż stu sesji fotograficznych w „małych ojczyznach” bohaterek portretów zostanie przedstawione szerokie spektrum łódzkich plenerów. Poza symbolami Łodzi docieramy do mniej oczywistych miejsc.
ŁODZIANKI. ATLAS PIĘKNA to opowieść. Nie tylko fotograficzna, bo za każdym z wybranych przez bohaterki miejsc kryje się jakaś myśl, historia, anegdota, wspomnienie. To wysłuchanie współczesnych opowieści. Wsłuchanie się w głosy miasta i jego mieszkanek.
ŁODZIANKI. ATLAS PIĘKNA to także chęć magicznego zaklinania rzeczywistości. W minionym 2018 roku świętowaliśmy sto lat praw wyborczych Polek. To ważne, by rocznice nie kończyły się wraz z upływem jednego roku, ale stanowiły koło napędowe wzmacniania ważnych idei. A taką niewątpliwie jest podkreślanie znaczenia kobiet w budowaniu społeczeństwa. Nasze antenatki musiały pokonać wiele trudności, by wyjść ze sfery domowej i zaistnieć w sferze zarezerwowanej niegdyś głównie dla mężczyzn. Dlatego każde zaznaczenie obecności kobiet w przestrzeni publicznej stanowi fundamentalny obowiązek obywatelski. 101 portretów to symboliczne działanie na rzecz praw kobiet w Mieście Kobiet.
ŁODZIANKI. ATLAS PIĘKNA jest wynikiem wieloletniej obserwacji działalności kobiet w szeroko rozumianej sferze kulturalno-społecznej Łodzi, nieoczywistej fascynacji naszym miastem oraz fotograficzno-podróżniczej pasji od wielu lat przynoszącej kadry z ludźmi w kajobrazie. Tytuł projektu nawiązuje do publikacji “The Atlas of Beauty” rumuńskiej fotografki Mihaeli Noroc, która przejechała cały Glob w poszukiwaniu kobiecego piękna. Mając podobne doświadczenie, autorka ŁODZIANEK postanowiła zacząć od miejsca dla siebie najważniejszego, w którym się urodziła, które ją ukształtowało i które stanowi punkt centralny jej mapy świata – Łodzi.
Finał: 28 listopada 2019 roku.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca