Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Finał Mistrzostw Świata SUPERENDURO 2019/2020 w Łodzi
14 marca oczy całego moto-świata skupią się na Łodzi. To właśnie tu, w Atlas Arenie, poznamy nowego Mistrza Świata SuperEnduro.
Po raz pierwszy w historii finałowa runda sezonu rozegrana zostanie w Polsce – to wydarzenie, na które czekaliśmy od lat! 

Ładowanie...
Najlepsi zawodnicy globu, a wśród nich Polak, sześciokrotny Mistrz Świata – Tadeusz ‘Taddy’ Błażusiak, dwaj Mistrzowie z Ameryki – Colton Haaker i Cody Webb oraz pozostali, wielcy pretendenci do zwycięskiego tytułu, jak Jonny Walker, Billy Bolt czy Alfredo Gomez zmierzą się w wyjątkowo emocjonującej i zaciętej batalii.
 
Na ich drodze, oprócz głodnych zwycięstwa rywali, stanie wymagający tor wybudowany z 1000m3 ziemi, ogromnych bali drewna, głazów oraz wielkich opon.
Mistrzostwa Świata SuperEnduro to seria zawodów, których historia sięga 2007 roku. Od roku 2009 cykl zdominował Taddy Błażusiak. Rekord zwycięstw należy właśnie do naszego rodaka, który w latach 2009-2014 zgromadził aż sześć tytułów Mistrza Świata. W kolejnych sezonach Mistrzostwo pozostawało w rękach Amerykanów – jedno zwycięstwo wywalczył Cody Webb, trzy – Colton Haaker, który dzierży aktualnie dwa tytuły - Mistrza Ameryki oraz Mistrza Świata.
 
Trzymamy kciuki za Taddiego i liczymy, że podczas finałowej rundy sezonu Mistrzostw Świata SuperEnduro w Łodzi, która rozegrana zostanie 14 marca w Atlas Arenie, będziemy mieli okazję od wspólnego odśpiewania naszego narodowego hymnu.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas


Współpraca