Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Michał Batory. Retroperspektywa, ŁÓDŹ
Prace Michała Batorego, nagradzanego plakacisty, zagościły w Łódzkich Galeriach, dziś obejrzeć można przez internet.
Fotorelacja oraz film spacerowy
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ładowanie...
 
Michał Batory – tworzy plakaty dla największych sal koncertowych i teatrów, dla największych festiwali we Francji, ale także w wielu innych krajach, w Belgii, Szwajcarii, w Polsce. Jest mistrzem transfiguracji dzieł sztuki, wznosi się na szczyt kreatywności, aby stworzyć niezwykle wizualizacje do powieści, sztuk teatralnych, spektakli muzycznych i tanecznych. Artysta cieszy się międzynarodową sławą i uznaniem. Wystawiał swoje prace na całym świecie: w Meksyku, Izraelu, Chinach, Kanadzie, Ekwadorze.
Dzieła Batorego, łączące fotografię, rzeźbę i ilustrację, znajdują się na kolumnach reklamowych Paryża, w metrze, na murach i są już nieodłącznym elementem pejzażu francuskiej stolicy. Od 1987 mieszkający w Paryżu.
 
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, będący jednym z najbardziej cenionych plakacistów na świecie – jego prace były prezentowane w wielu galeriach na całym świecie, między innymi w Les Arts Décoratifs w Luwrze. Artysta przez lata swojej działalności otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Nagrodę Publiczności na Festiwalu Plakatu w Chaumont za plakat La Femme sur le lit (1996), I nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Plakatu w Chaumont za plakat Power Book (2004), czy też nagrodę na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Meksyku za plakat do książki Paulo Coelho „Zwycięzca jest sam” (2010).
 
Współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, dla której przygotował plakaty m.in. do takich spektakli jak: „Sen nocy letniej” (balet do muzyki Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego), „Księżniczka czardasza” (operetka Emmericha Kálmána), „Cyganeria” (opera Giacomo Pucciniego), „La Gioconda” (opera Amilcare Ponchielliego) czy „Baron cygański” (operetka 
Johanna Straussa); czy też z Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, dla których zaprojektował nowe logo. Jest również kuratorem Galerii Plenerowej na terenie Łazienek Królewskich.
Prace Michała Batorego są w Polsce szerzej znane dzięki książkom wydawnictwa Drzewo Babel, z którym współpracuje od 1995 roku.
 
Wystawa pozostanie w łodzi aż do końca Maja w czterech galeriach:
  •  Galeria Alliance Française Łódź, ul. Drewnowska 58a
  •  Muzeum Fabryki, ul. Drewnowska 58
  •  Galeria Re:Medium, ul. Piotrkowska 113
  •  Galeria Ultramaryna, ul. Wólczańska 118
 
 
 
Mamy więc nadzieje, że wszyscy będziemy mogli obejrzeć ją na żywo, a już dziś zapraszamy do fotorelacji poprzez Facebooka , oraz filmu spacerowego.
 
 
 
 
 
 
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca