Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Na Gramy: pionierzy Zero Waste w Łodzi
„Na Gramy” to pierwszy w Łodzi sklep w duchu zero waste- zakupy na wagę zrobimy, przychodząc ze swoimi pojemnikami.
 – ponieważ korzystanie z plastikowych opakowań jest nielogiczne!

Ładowanie...
Sklep „Na Gramy” mieści się przy ul. Piotrkowskiej w Łodzi. W sklepie zakupić można produkty spożywcze do własnego pojemnika (słoik, plastikowe pudełko, woreczek).
Na wagę są sprzedawane również środki czystości takie jak proszki do prania, mydło gospodarcze, soda oczyszczona, pełna gama środków do zmywarki, płyny do zmiękczania tkanin, mycia szyb, zmywania blatów.

Jak zabrać ze sobą artykuły, jeśli są one nieopakowane? 
Na miejscu są dostępne darmowe torby papierowe w trzech rozmiarach, a także słoiki “bumerangi”. Podczas zakupów możemy wziąć taki darmowy słoik, a jeśli mamy w domu niepotrzebne słoiki możemy je przynieść do sklepu, aby skorzystali z nich inni (w sklepie znajduje się wyparzarka, w której wszystkie słoiki są sterylizowane).
Czym właściwie są akcesoria zero waste ? To różne produkty, które pozwalają nam zmniejszyć ilość śmieci produkowanych przez nas w codziennym życiu. Są to między innymi szczoteczki bambusowe, bambusowe patyczki do uszu, stalowe, bambusowe lub słomiane słomki do napojów, wielorazowe płatki kosmetyczne, czy „woskowijki”( alternatywa dla folii spożywczej zrobiona z bawełny i wosku pszczelego).
Tomasz Kuliś, właściciel sklepu Na Gramy stworzył to miejsce z myślą o środowisku, pokazaniu mieszkańcom Łodzi, że możemy zrezygnować z otaczającej nas wygody wszechobecnego plastiku. Za przykładem naszych babć i dziadków możemy skorzystać z pojemników wielorazowych.
 
Każdy z nas podejmując codzienne decyzje zakupowe, może chronić środowisko.
Sklep został wyróżniony nagrodą Punkt dla Łodzi „za propagowani idei zero waste i mały krok w stronę przesunięcia końca świata w czasie”.
Nawet w obliczu zagrożenia kronowirusem sklep działa i pełni swoją misję. Jest to sklep spożywczy, czyli jak najbardziej zgodnie z zarządzeniami jest otwarty.
W trosce o nasze wspólne zdrowie "Na Gramy" zachęca do opcji minimalizującej kontakt-złożenie zamówienia online poprzez e-mail sklep@nagramy.pl lub messengera na facebooku.
Wówczas spakowane zamówienie będzie czekało na Was gotowe do odbioru w sklepie o omówionej godzinie, a wizyta w sklepie potrwa tylko parę sekund. Wszystkie produkty pakowane są sterylnie i bezkontaktowo. Możliwa jest płatność przelewem bankowym (lub kartą płatniczą, blikiem bądź gotówką na miejscu).

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

Obserwuj nas


Współpraca