Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łódź po lipcowej nawałnicy
burze w ŁodziW środową noc przez Łódź przeszła burzowa nawałnica. Powalone drzewa, zniszczone budynki i pożar w centrum to tylko część szkód, które wyrządziły nam nocne anomalia pogodowe. Według informacji od PGE, aż 22 tysiące osób w naszym województwie zostało pozbawionych prądu.

Ładowanie...
Od początku nawałnicy przyjęto 1522 zdarzeń, a podjęto już ponad 700 interwencji z udziałem Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej zgłoszeń przyjęto z Centrum, Bałut, Górnej i Stoków. Co najważniejsze, nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych ani rannych.
 
Wiatr osiągał prędkość 120 km/h. Zwalone, połamane drzewa przyniosły utrudnienia i niebezpieczeństwo.
 
Oprócz setki zniszczonych samochodów spowodowały również zamknięcie Parku Poniatowskiego, Parku Podolskiego, Parku Hallera, Zdrowia, obu części Parku Źródliska oraz Parku Staszica. Do odwołania zamknięto również Cmentarz Doły. Prace i przeglądy w strefach zielonych naszego miasta wciąż trwają i będą kontynuowane do skutku. Zarząd Lokali Miejskich odnotował ponad 70 zgłoszeń dotyczących zwalonych drzew. Do usunięcia jest około 200 konarów i pni leżących na posesjach łodzian.
 
Uszkodzonych zostało ok 40 dachów i elewacji, podtopionych zotało ok. 100 budynków, a dwie rodziny straciły dach nad głową.
 
Komunikacja miejska wróciła do normalnego rozkładu.
 
Na 9 łódzkich skrzyżowaniach wciąż nie działa sygnalizacja świetlna. Ruchem w godzinach szczytu kieruje policja.
 
Władze miasta apelują o zachowanie bezpieczeństwa i śledzenie informacji dotyczących dalszych prognoz oraz utrudnień.
 
 
(oprac.Ad)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca