Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łódzkie Orientarium wita słonie
Łódzkie ZOO zmienia się w błyskawicznym tempie. Jakiś czas temu pojawiały się informacje o wielkim remoncie, a teraz w naszym zoo stoi gmach Orientarium. Co więcej, w nowej budowli zamieszkał już pierwszy lokator – słoń indyjski Aleksander. 
Słoń przyjechał do Łodzi 2 lipca z niemieckiego ogrodu zoologicznego w Munster.
 
 
 
 

Ładowanie...
Podczas podróży towarzyszyły mu jego opiekunki. Po przyjeździe to właśnie one pomagały mu przyzwyczaić się do nowego wybiegu i nieco innych warunków. Teraz zajmują się nim opiekunowie z łódzkiego zoo. Aleksander ma 43 lata. To wyjątkowe zwierzę o bardzo łagodnym charakterze. Jednak oprócz wyróżniającego się spokoju, słonia charakteryzuje brak jednego z ciosów. Tomasz Jóźwik, wiceprezes zoo tłumaczy, że Alex stracił cios w latach 90-tych z względu na problemy zdrowotne. 
 
Przybycie słonia do Łodzi to z pewnością powód do radości. Tym bardziej, że ostatnia słonica, Magda, odeszła w 2016 roku. Obecnie w zoo stworzono idealne warunki do hodowli tych niesamowitych zwierząt. Do Aleksandra wkrótce dołączą jeszcze dwa słonie, w sierpniu przyjedzie Fahim, a we wrześniu Yuma!
 
 
 
Również jeszcze w sierpniu możemy spodziewać się przybycia kolejnych mieszkańców Orientarium. Pojawią się między innymi gibony, orangutany oraz krokodyle gawialowe. 
Otwarcie obiektu zaplanowano na jesień tego roku.
 
(oprac.Ad, Es)

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca