Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Ravekjavík wraca do Łodzi ze zdwojoną siłą
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Po ponad roku nieobecności festiwal Ravekjavik wraca na łódzką scenę muzyczną ze zdwojoną siłą. 11 września 2021 r. mury historycznego centrum badań biopolimerów w Łodzi wypełnią się elektronicznymi dźwiękami – na dwóch scenach wystąpią muzycy m. in. z Polski, Islandii, Ukrainy i Białorusi. Artyści zaprezentują szerokie spektrum gatunków muzyki elektronicznej - festiwalowicze będą mieli szanse usłyszeć muzykę house, ambient, IDM i techno. O doznania wizualne zadbają VJ-e i artyści wizualni z kraju i zagranicy. Organizowany przy wsparciu Łódzkiego Centrum Wydarzeń festiwal Ravekjavik zrzesza lokalną społeczność wokół muzyki elektronicznej i sztuk wizualnych.

Ładowanie...
Ravekjavik to lokalna inicjatywa powstała w 2017 roku dzięki współpracy polskich i islandzkich środowisk twórczych, które połączyła wspólna miłość do muzyki, sztuki i kultury rave'owej. Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2017 roku i od tego czasu co roku wpisuje się w muzyczny krajobraz Łodzi. Organizatorzy rokrocznie zapraszają do pofabrycznych przestrzeni artystów i fanów muzyki elektronicznej z całej Europy. W 2020 r. impreza odbyła się formie live streamu, zaś namacalnym efektem tego wydarzenia jest pierwsza płyta wydana przez kolektyw Ravekjavik, będąca zapisem najciekawszych muzycznie momentów transmisji. Oficjalna premiera krążka planowana jest na początek września.

W tym roku wydarzenie odbędzie się w historycznym Instytucie Biopolimerów i Włókien Chemicznych w Łodzi. Zlokalizowana w centrum miasta pofabryczna przestrzeń łączy w sobie kilka epoka architektury przemysłowej. Za fasadą ponad stuletnich elewacji skrywa się gęsta siatka pomieszczeń, korytarzy i pracowni, które w dniu 11 września wypełnione będą dźwiękami syntetycznej muzyki.

Wydarzenie podzielone będzie na dwie sceny – dwa Ravekjaviki. Scena czerwona to miejsce skrojone pod wielbicieli muzyki techno. Zagrają na niej rezydenci z Ukrainy - Stanislav Tolkachev, Islandii - La Fontaine i Octal Industries, czy Białorusi - Masha Romanova. Nie zabraknie również muzyków z lokalnej, łódzkiej sceny. Z kolei na żółtej scenie usłyszeć będzie można multum gatunków szeroko rozumianej muzyki elektronicznej. Głównym punktem programu będą koncerty Dja Lycoxa i DJa Marfoxa - portugalskich artystów z afrykańskiej diaspory łączących muzykę house z afrykańskimi gatunkami muzyki tanecznej. Ich występy poprzedzone będą koncertami choćby takich artystów jak islandzkiego IDMowca - Ruxpina, czy polskiego duetu syntezatorowo-wokalnego Robodrom.

Wejście na pierwszą scenę znajdzie się przy ul. Wólczańskiej 55/59 w Łodzi, na drugą dostać będzie się można od strony ul. Gdańskiej 86/88. Podzieloną przestrzeń połączy korytarz wypełniony wizualnymi instalacjami.

Festiwal Ravekjavik to nie tylko elektroniczne dźwięki. Podczas poprzedzającej koncerty dziennej części wydarzenia uczestnicy będą mogli wziąć udział w warsztatach tanecznych, odwiedzić bazar i zrobić tatuaż w ramach walk-in-day. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej i chill-out zone dla gości spragnionych chwili relaksu. Cześć dzienna stratuje 11 września o godz. 14.00, wstęp na wydarzenie jest wolny. Z kolei część muzyczna rozpoczyna się o godz. 21.00 – wejście za okazaniem biletu. 
Bilety są dostępne na stronie wydarzenia. 
 
„W ubiegłym roku nie było nam dane spotkać się twarzą w twarz, więc w tym roku spłacamy dług i organizujemy dwa Ravekjaviki – na miłośników elektroniki czekają dwie sceny z nieoczywistymi dźwiękami i pofabryczną urbexową scenerią. Wychodzimy do widzów z szeroką ofertą gatunkową: fani eksperymentalnych i nieoczywistych brzmień znajdą coś na siebie na scenie żółtej, zaś czerwona scena trafi w gusta miłośników mocniejszych rave'owych uderzeń. Jest nam niezmiernie miło wrócić po roku przerwy by móc gościć artystów i miłośników kultury rave'owej. Tęskniliśmy" – podkreślają organizatorzy wydarzenia.
 
RAVEKJAVÍK - RAVEKJAVÍK / 11.09 / ŁÓDŹ

Instytut Biopolimerów i Włókien Chemicznych
RAVEKJAVÍK - Gdańska 86/88
m.in.: Stanislav Tolkachev (hybrid set) [UA], LaFontaine [IS], G-Sound [ŁDZ]...

RAVEKJAVÍK - Wólczańska 55/59
m.in.: Dj Marfox [PT], Dj Lycox [PT/FR], Ruxpin [IS], Robodrom [WAW]...

Część dzienna - wstęp wolny
Część nocna - biletowana (od godz. 21:00)

 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca