Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Główny Urząd Statystyczny przypomina o Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Już ostatnia prosta, pozostał jedynie miesiąc do wypełnienia obowiązku spisowego w Narodowym Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Przypominamy, że za odmowę udziału w badaniu może zostać nałożona kara grzywny (5 tys. zł).
 

Ładowanie...
Udział w spisie można wziąć poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej GUS spis.gov.pl. Sam spis trwa krótko ok. 5 minut, a pytania dotyczą m.in. cech demograficznych (płeć, wiek, adres zamieszkania, stan cywilny, kraj urodzenia i posiadanego obywatelstwa), narodowości, języka, wyznania, wykształcenia i zatrudnienia, roku przyjazdu do Polski, niepełnosprawności czy warunków mieszkaniowych.
 
W Łodzi, dla osób które chcą dokonać samospisu, a aktualnie nie mają dostępu do Internetu lub komputera rozszerzono działalność specjalnych miejsc spisowych i aktualnie są one dostępne:
-       w Urzędzie Miasta Łodzi codziennie w punktach przy ul. Piotrkowskiej 113, Piotrkowskiej 110, Zachodniej 47 oraz Piłsudskiego 100 oraz dodatkowo do połowy września uruchomione zostały mobilne punkty:
*  w poniedziałki, wtorki i piątki przy ul. Piotrkowskiej przy pasażu Schillera,
*  we środy i czwartki przed budynkiem przy al. Piłsudskiego 100,
*  codziennie przed budynkiem przy ul. Zachodniej 47,
*  codziennie na rynku Górniak wejście od ul. Piotrkowskiej,
-  w Urzędzie Statystycznym w Łodzi przy ul. Suwalskiej 29.

Można również, bez wychodzenia z domu, skorzystać z opcji "spisz się przez telefon" na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99.
 
Niedokonanie samospisu, skutkuje kontaktem telefonicznym bądź przybyciem rachmistrza do miejsca zamieszkania, a wtedy możliwości dokonania samospisu zostają wyłączone. Rachmistrzowie będą dzwonić wyłącznie z numerów telefonu: 22 828 88 88 lub 22 279 99 99.
Tożsamość rachmistrza można potwierdzić na stronie GUS.
Uprasza się o przekazanie informacji o dodatkowych możliwościach spisania się osobom zainteresowanym (m.in. krewnym, znajomym). Władze miasta zachęcają do pomocy bliskim przy realizacji spisu.
 

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca