Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

92000 zł dotacji dla CMWŁ na wystawę w zabytkowej willi.
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi otrzymało 92 000 zł dotacji z programu "Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży" Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Środki zostaną przeznaczone na nową wystawę „W kratkę”, która zagości w zabytkowej wili letniskowej Szai Światłowskiego w Łódzkim Parku Kultury Miejskiej. 

Ładowanie...
Trzon ekspozycji nowej wystawy zostanie oparty o dzieła współczesnych artystów wizualnych działających w różnych obszarach sztuki: od ilustracji, przez witraż czy film animowany po instalacje.
Inspiracją dla tworzonych specjalnie na potrzeby projektu obiektów będą wybrane prace z kolekcji tkaniny przemysłowej Muzeum – chusty robotnicze i tkaniny w kratkę.
 
Wystawa będzie mieć multimedialny charakter oraz liczne elementy aktywizujące dzieci i młodzież. Pozwoli na nieskrępowane doświadczenie dzieła sztuki, ukaże w sposób oryginalny związek artefaktów życia codziennego ze sztuką, przyczyni się także do kształtowania wrażliwości estetycznej odbiorcy, kreatywności oraz umiejętności krytycznej percepcji sztuki.
 
Ekspozycja będzie dostosowana do możliwości poznawczych młodych odbiorców, w tym osób niepełnosprawnych, oraz wzbogacona programem edukacyjnym.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca