Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Remonty dróg w Łodzi - sprawdź listę miejsc wyłączonych z ruchu drogowego
Roboty drogowe Łódź lista ulic
Cała Łódź pokryta jest siatką utrudnień drogowych, związanych z rozpoczętymi remontami ulic bądź ich przebudową.
Urzędnicy potrafią zadbać o liczne atrakcje uliczne, których zadaniem jest sprawić aby w przyszłości było lepiej. Tymczasem niektóre inwestycje realizowane są w zastraszająco wolnym tempie, a poruszanie się po naszym mieście wymaga nieraz naprawdę wiele cierpliwości a także...kreatywności kierowcy. Życzymy sobie i Wam mili czytelnicy, aby miasto zaczęło być przejezdne jak najszybciej, a widok ekipy robotników pracujących przy danej inwestycji, przestał być szczytem marzeń ;-)
 
Jak informuje Urząd Miasta Łodzi, aktualnie trwają roboty drogowe w następujących lokalizacjach:

Ładowanie...
 
 
Ulica 6 sierpnia
Remont ul. 6 sierpnia - odcinek pomiędzy al. Włókniarzy, a al. Kościuszki. Obecnie prace prowadzone są pomiędzy al. Włókniarzy, a ul. 28 Pułku piechoty Strzelców Kaniowskich. Ruch pomiędzy al. Włókniarzy, a ul. 28 Pułku piechoty Strzelców Kaniowskich możliwy jest tylko w jednym kierunku w stronę ul. Żeligowskiego dla wjazdów docelowych.

Ulica Dąbrowskiego wiadukt
Remont południowego wiaduktu na ul. Dąbrowskiego pomiędzy ul. Gojawiczyńskiej, a ul. Ossendowskiego. Prace prowadzone są pod ruchem. Przejazd możliwy jednym pasem ruchu.
 
Ulica Dostawcza
Prace na ul. Dostawczej obejmują wymianę nawierzchni jezdni na odcinku drogi od Instytutu Energetyki w stronę ul. Lodowej. Podczas prac możliwe tylko wjazdy docelowe.
 
Ulica Jaracza
Remont ul. Jaracza obejmuje odcinek pomiędzy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, a ul. Kopcińskiego. Obecnie prace prowadzone są pomiędzy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej, a ul. Sterlinga. Podczas prac droga jest zamknięta dla ruchu. Zmiany dotyczą również skrzyżowania z ul. Polskiej Organizacji Wojskowej i ul. Sterlinga. Na pierwszym z nich przejazd możliwy jest tylko z Polskiej Organizacji Wojskowej od strony ul. Narutowicza w ul. Jaracza w kierunku ul. Piotrkowskiej. Natomiast na skrzyżowaniu z ul. Sterlinga ruch po ul. Jaracza odbywa się bez zmian do skrzyżowania, a przejazd przez ul. Sterlinga możliwy jest tylko na wprost.
 
Ul. Lipowa- ul. Próchnika
Prace na ul. Lipowej i ul. Próchnika na odcinku od al. 1 maja do ul. Żeromskiego obejmuje kompleksową przebudowę drogi na której powstanie przestrzeń typu woonerf z uspokojonym ruchem. Podczas prac możliwe są tylko wjazdy docelowe w jednym kierunku od al. 1 maja.
 
Ul.Ogrodowa
Budowa podziemnej stacji kolejowej Łódź Polesie w tunelu średnicowym pod Łodzią wymusza zamknięcie ul. Ogrodowej. Utrudnienia zlokalizowane są w pobliżu ul. Karskiego na wschód od niej. Ulica w tym miejscu jest całkowicie zamknięta dla ruchu. 
 
Remont ul. Przybyszewskiego (wiadukt)
Od 17 listopada 2021 r. trwa przebudowa wiaduktów na ul. Przybyszewskiego.
Zamknięty jest wiadukt północny prowadzący z Widzewa do centrum. Ruch po ul. Przybyszewskiego jest tylko na Widzew wiaduktem południowym. W drugą stronę przejazd możliwy jest al. Piłsudskiego lub ul. Dąbrowskiego.
 
Przejazd Niciarniana-Papiernicza
Zamknięty jest przejazd pod wiaduktami ul. Niciarnianą i Papierniczą. Aby umożliwić wjazd w ul. Niciarnianą, przed wiaduktem jadąc od centrum, wykonana została przewiązka przez torowisko, która pozwola na skręt w lewo w ulicę Niciarnianą. Łącznik który do tej pory służył jako przejazd z Niciarnianej w Przybyszewskiego z północny na zachód jest obecnie dwukierunkowy.
 
Bez zmian po wiadukcie kursują tramwaje. Pojazdy nie zatrzymają się jednak na przystankach na wiadukcie.
 
Autobusy linii 96BC i N5AB kursują łącznikiem z Przybyszewskiego w Niciarnianą, pozostając na swoich trasach. Zmienioną trasą kursuje linia 64A, której trasa biegnie prosto ul. Lodową do Papierniczej do pętli u zbiegu Papierniczej z Lodową na tyłach pętli tramwajowej Cm. Zarzew.
 
Pociągi kursują bez zmian. Podczas wyburzania pojawią się jedynie czasowe wstrzymania ruchu w określonych z PKP dniach i godzinach.
 
Droga rowerowa na Niciarnianej połączona jest za pomocą CPR z przejazdem przy ulicy Nurta-Kaszyńskiego.

Sienkiewicza (Narutowicza - Traugutta)
ul. Sienkiewicza pomiędzy ul. Narutowicza, a ul. Traugutta. Droga na tym odcinku jest zamknięta dla ruchu. Ślepa w połowie odcinka bez możliwości przejazdu.
 
Ul. Sienkiewicza (Wigury - Tylna)
Remont ul. Sienkiewicza obejmuje wymianę nawierzchni pomiędzy ul. Wigury, a ul. Tylną. Podczas prac możliwy jest przejazd tylko w jednym kierunku w stronę ul. Tylnej.
 
Ul. A. Struga
Remont ul. Struga obejmuje odcinek pomiędzy ul. Żeligowskiego, a al. Włókniarzy. Wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni. Podczas prac ruch odbywa się tylko w jednym kierunku w stronę al. Włókniarzy.

Ul. Wojska Polskiego
Przebudowa ul. Wojska Polskiego. W pierwszym etapie prace prowadzone będą od ul. Młynarskiej do ul. Źródłowej.
Nowa organizacja ruchu polegająca na zamknięciu ul. Wojska Polskiego od ul. Młynarskiej, wraz ze skrzyżowaniem z ul. Franciszkańską do ul. Źródłowej / Obrońców Westerplatte. Skrzyżowanie z tymi ostatnimi będzie dostępne i przejezdne dla kierowców. Natomiast na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Wojska Polskiego wjazdy docelowe możliwe będą tylko w jednym kierunku. Wjazd będzie od północy z ul. Franciszkańskiej i poprowadzony w stronę ul. Źródłowej. Podobnie wyjedziemy z ul. Zielnej i Marynarskiej z który skręcimy tylko w lewo w Wojska Polskiego realizując wjazd docelowy. Po zamkniętym odcinku Wojska Polskiego kursować będą również autobusy komunikacji miejskiej, które też pojadą w jednym kierunku jak samochody.

Ul. Zielona
Budowa podziemnej stacji kolejowej Łódź Śródmieście w tunelu średnicowym pod Łodzią powoduje zamknięcie ul. Zielonej pomiędzy ul. Wólczańską, a ul. Zachodnią / al. Kościuszki oraz wschodni wlot skrzyżowania al.Kościuszki / ul. Zachodniej z ul. Zieloną. Ulica Zielona na tych odcinkach jest całkowicie zamknięta dla ruchu również dla pieszych i wjazdów docelowych. Ponadto zamknięta jest również ul. Wólczańska na północ od ul. Zielonej.

Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca