XIII TARGI BUDOWNICTWA
Data publikacji: 2006-02-15
Organizowane cyklicznie przez firmę INTERSERVIS Targi Budownictwa INTERBUD wrosły już w kalendarz imprez targowych Polski. W tym roku odbędą się po raz trzynasty.
Druga w Polsce pod względem wielkości wystawa gospodarcza branży budowlanej rozpocznie się w czwartek, 23 lutego i trwać będzie cztery dni do niedzieli, 26 lutego.
Jest to szczególne święto firm i ludzi związanych z branżą budowlaną. INTERBUD już od kilku lat to nie tylko czas zawierania nowych kontraktów handlowych, pozyskiwania nowych klientów i kontrahentów. Według wystawców, obecność na targach to także zaakcentowanie pozycji firmy na rynku, to budowanie, zmiana bądź utrwalanie image firmy, wymiana poglądów i doświadczeń.
Jak jest to ważne dla dobrego funkcjonowania firmy na rynku, niech świadczy fakt, że aż 14 proc. wystawców uczestniczy w targach INTERBUD od pierwszej edycji, a ponad 70 procent bierze w nich udział od 7 lat.
Duża liczba zwiedzających, która od kilku lat przekracza 30 tysięcy, potwierdza potrzebę organizowania imprezy, a także jej wciąż rosnącą rangę. W tegorocznej edycji nowe materiały i technologie budowlane, technikę sanitarną, maszyny i urządzenia, a także wiele innych produktów i usług uczestniczących w procesie budowania bądź go wspomagających przedstawi 360 firm z Czech, Finlandii, Francji, Niemiec, Polski
i Szwecji. W czterech pawilonach wystawienniczych najliczniejszą grupę wystawców stanowią firmy oferujące materiały budowlane, a także stolarkę okienną i drzwiową. Wiele jest też firm reprezentujących technikę grzewczą, gazową, wentylacyjną
i klimatyzację oraz technikę sanitarną. Jest też bardzo aktywna pełna inwencji grupa oferująca dachy, rynny i akcesoria dekarskie. Wśród wystawców znajdą się też firmy zajmujące się usługami projektowymi i budowlanymi. Na stoisku Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa indywidualni inwestorzy uzyskać będą mogli porady na temat przepisów budowlanych i zwrotów inwestorskich.
Mimo iż czasy mamy trudne, nie ma stabilizacji gospodarczej ludzie związani
z branżą budowlaną nie zasypiają gruszek w popiele. Przez cały rok prowadzą swą działalność, zwiększają zyski, znaczny procent których poświęcają coraz częściej
na badania naukowe, wzbogacanie ofert firmy i zastosowania nowocześniejszych technologii. Stają się dzięki temu bardziej konkurencyjne i zdobywają nowe rynki. Jak ważny dla firm jest ciągły rozwój, świadczy fakt, że co roku nie maleje liczba nowości technicznych i technologicznych, które często mają premierę podczas targów INTERBUD.
Nowości targowe biorą udział w konkursie o Złoty Medal Targów INTERBUD. Komisja konkursowa zwraca uwagę m.in. na: nowatorstwo, energooszczędność, walory ekologiczne, jakość, precyzję i estetykę wykonania wyrobu. Przypomnijmy, że w roku ubiegłym Złoty Medal Targów INTEBUD zdobyły firmy: POLARHEAT za kompleksowy system ogrzewania elektrycznego POLAR, PETECKI za nowoczesne rozwiązania okien dla domów pasywnych i Ogólnopolska Izba Gospodarcza Towarzystw Budownictwa Społecznego. W tym roku będzie to już 13. edycja konkursu.
Ponadto podczas targów wręczone zostaną:
Nagroda Ministra Transportu i Budownictwa
Medal Wojewody Łódzkiego
Złoty, Srebrny i Brązowy Kask – nagrody Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
Laur Instalatora – przyznawany przez Polską Korporację Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji.
23-26 lutego 2006
Targi odbywają się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Transportu i Budownictwa
oraz Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa
Łódź przy al. Politechniki, ul. Stefanowskiego i ul. Skorupki
ceny biletów: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł
godziny otwarcia:23.02 (czwartek) - 11.00–18.00
24, 25, 26.02 (piątek, sobota, niedziela)-10.00–18.00
Imprezy towarzyszące dla wystawców i zwiedzających
WYSTAWCY
Brak komentarzy