Łódzki podręcznik do onkologii
Data publikacji: 2006-12-11
Wszystko dzięki temu, że resort ogłosił walkę z nowotworami, jako jednym ze swoich priorytetów, i doprowadził do przyjęcia ustawy "Narodowy program zwalczania chorób nowotworowych". Jednym z jego założeń jest ujednolicenie programów nauczania onkologii we wszystkich uczelniach medycznych w kraju.
Kiedy zaczęto go układać, okazało się, że już istnieje nowoczesny podręcznik. Dlatego członkowie Akademickiej Sieci Onkologicznej zadecydowali, że studenci przygotowujący się do egzaminów będą się uczyć właśnie z "Onkologii" pod redakcją Radzisława Kordka.
Studenci wszystkich polskich akademii medycznych będą się uczyć onkologii z łódzkiego podręcznika. Resort zdrowia dofinansuje jego druk
Pomysłodawcą i redaktorem pracy i współautorem jest prof. Radzisław Kordek. Większość rozdziałów napisali specjaliści z łódzkich klinik.
Tajemnicą sukcesu jest sposób w jaki przygotowywano publikację. Poszczególne zagadnienia opracowali eksperci. Ich teksty redagowali studenci i młodzi lekarze. Jeśli znaleźli niezrozumiały fragment, był tak długo poprawiany, póki nie stawał się zupełnie zrozumiały.
Książkę wydało gdańskie wydawnictwo Medical Press. Niedługo do księgarń trafi kolejne poprawione wydanie w bardzo dużym jak na tego typu prace nakładzie -10 tys. egzemplarzy. Druk dofinansuje Ministerstwo Zdrowia, któremu zależy, by książka kosztowała poniżej 20 zł.
Wczoraj pracę zaprezentowano przedstawicielom wszystkich krajowych uczelni medycznych. W hotelu Centrum dyskutowali oni nowych zasadach nauczania onkologii zgodnie z wymogami programu zwalczania nowotworów.
Brak komentarzy