Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Łodzianin - niezależna strona Łodzi: imprezy, wydarzenia i koncery Łódź 2024, festiwale w Łodzi, zapowiedzi, premiery, dziś w Łodzi

Finaliści jubileuszowego maratonu
Data publikacji: 2008-05-21
W Łodzi już po raz piąty pobiegli uczestnicy mBank Łódź Maratonu. W finale o zwycięstwo na ostatnich metrach walczyło trzech zawodników. Zwycięzcą 5. mBank Łódź Maratonu został Richard Rotich z Kenii, który osiągnął wynik- 02:21,14, miał zaledwie pięciosekundową przewagę nad Adamem Dobrzyńskim z Polski.
Trzecią pozycję zajął Reuben Kwambai (Kenia) z czasem 02:21,43. W kategorii kobiet zwyciężyła Polka Arleta Meloch z czasem 02:47,24. W półmaratonie najlepszy okazał się Volodymyr Chorbań z Ukrainy (01:11,12), na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Pietrzyk z Koluszek (01:14,01) zaś trzecie miejsce przypadło Przemysławowi Walewskiemu z Poznania. Wśród kobiet najlepsza okazała się Antonina Rychter, która przybyła na metę z czasem 01:27,06. W XV Ogólnopolskim Otwartym Biegu o „Złoty Toporek" zwyciężył natomiast Maciej Waleczko (0:35,45) z Kromszewic. Na drugiej pozycji uplasował się Michał Stawski (Łódź), trzeci do mety dobiegł Piotr Manikowski (Złotów). Klasyfikację dla instytucji finansowej w kategorii maraton wygrał Arkadiusz Recław (03:20,28), zaś w półmaratonie triumfował Łukasz Gabrych (01:25,05). W klasyfikacji dziennikarzy zwyciężył Wojciech Staszewski z „Gazety Wyborczej”, który przybył na metę z czasem 03:04,15. W tym roku przygotowano także specjalny bieg dla VIP-ów, w którym wzięli udział m.in. Wicemistrz Olimpijski w skoku wzwyż Artur Partyka wraz z córką Alicją, Wiceprezydent Łodzi Hanna Zdanowska, Radny Sejmiku Wojewódzkiego Krzysztof Makowski oraz Dyrektor Oddziału Łódzkiego NFZ Paweł Paczkowski. Zwycięzcy odebrali dyplomy z rąk przedstawiciela Związku Banków Polskich Przemysława Wiśniewskiego. W piątej edycji mBank Łódź Maratonu wzięło udział 986 biegaczy m.in. z Kenii, Nigerii, Węgier, Czech, Niemiec.