W wyniku naboru i rozmów kwalifikacyjnych, do udziału w projekcie
dostały się następujące zespoły:
1. Dariusz Dolczewski i Michał Klimczak, Warszawa - Białołęka, mazowieckie
2. Paweł Pogorzelski i Krzysztof Wądołowski, Zawady, podlaskie
3. Konrad Kronig i Ewa Podleśna, Skarżysko Kamienna, świętokrzyskie
4 .Aleksandra Imosa i Justyna Nurek, Busko Zdrój, świętokrzyskie
5. Sławomir Smolak i Tomasz Tryboń, Łuków, lubelskie
6. Aleksandra Fuchs i Robert Witkowski, Dąbrowa Zielona, śląskie
7. Joanna Szczepańska i Danuta Kloc, Włodawa, lubelskie
8 .Marcin Rechulicz i Izabela Bielawska, Tomaszów Lubelski, lubelskie
9 .Maria Barszczewska i Sylweriusz Sienkiewicz, Wieruszów, łódzkie
10. Alina Kierod i Teresa Grzęda, Ruciane Nida, warmińsko - mazurskie
Tutorami w projekcie będą: Katarzyna Batko - Tołuć oraz Piotr Todys (tutorzy z programu "Liderzy" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności).
Celem projektu jest usprawnienie komunikacji między władzami gminy i jej mieszkańcami. Zależy nam z jednej strony na większym zaangażowaniu obywateli w sprawy swoich miejscowości, z drugiej zaś na otwarciu się samorządów lokalnych na współpracę z mieszkańcami.
Zadaniem uczestników będzie zrealizowanie projektu - wypracowanie rozwiązania wybranego, ważnego lokalnie problemu przy jak największym udziale mieszkańców gminy.
Projekt jest uzupełnieniem realizowanej od 2006 roku przez Fundację im. Stefana Batorego i Stowarzyszenie Szkoła Liderów akcji „Masz głos, masz wybór” (www.maszglos.pl).
Informacji o projekcie udziela koordynatorka projektu: Karolina Błachnio ze Stowarzyszenia Szkoła Liderów (kblachnio@szkola-liderow.pl, tel. 22 556 82 55).
Projekt został zrealizowany przy wsparciu udzielonym przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Norweskiego Mechanizmu Finansowego oraz budżetu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.
Brak komentarzy